Prezident SR tento týždeň navštívi Púchov

1035
Primátor R. Henek a prezident A. Kiska v spoločnom rozhovore v rámci novoročného prijatia predstaviteľov ZMOS v Prezidentskom paláci.

Hlava štátu Andrej Kiska prijala v stredu (10. januára) v Prezidentskom paláci starostov a primátorov zo Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS).

Medzi pozvanými bol aj primátor Púchova Rastislav Henek, ktorý na margo spoločného stretnutia uviedol: “Pán prezident nás privítal a vo svojom príhovore načrel do viacerých problémov väčšiny miest a obcí na Slovensku. Hlavne ho mrzí úroveň školstva v našej krajine a základných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti miest a obcí. Som rád, že už vo štvrtok 18. januára, kedy nás hlava štátu poctí svojou návštevou tu v Púchove, ho budeme môcť príjemne prekvapiť. Okrem iného aj našimi základnými školami, ich obnovou a úspechmi.“ Z príhovoru prezidenta Andreja Kisku púchovského primátora zaujala najmä myšlienka, že… „ak je primátor alebo starosta ten, ktorý berie svoju prácu ako službu ľuďom, ak túto energiu šíri po celom svojom úrade, tak potom celý úrad je taký a je radosť prísť na taký úrad“. “Verím, že aj Mestský úrad v Púchove sa stáva inštitúciou, kde je pre občana mesta radosť prísť,“ uzatvára R. Henek.

Štvrtkovú návštevu Andreja Kisku v Púchove redakcii Púchovských novín potvrdila Kancelária prezidenta Slovenskej republiky. V rámci nej by mal navštíviť mestský úrad aj niektorú z púchovských škôl.
-r-