Pripravte sa na dlhodobú uzávierku cesty z Púchova do Považskej Bystrice

18054

Vodičom, ktorí pravidelne smerujú autom do Považskej Bystrice po starej ceste cez Nimnicu popri priehrade, sa treba pripraviť na niekoľkomesačnú čiastočnú aj úplnú uzávierku, ktorá potrvá až do septembra.  

Kvôli modernizácii železničnej trate Púchov – Žilina budú prebiehať na ceste z Púchova do Považskej Bystrice (II/507) v kilometri 180 – 181 (za Kúpeľmi Nimnica) stavebné práce, ktoré sa nezaobídu bez čiastočnej a aj úplnej uzávierky tejto štátnej cesty.

Čiastočná uzávierka je naplánovaná už na 13. februára 2017 (pondelok) a potrvá až do septembra. Pri čiastočnej uzávierke cesty bude prejazdný jeden jazdný pruh riadený signalizačnými svetlami.

Každý druhý víkend v mesiacoch marec, apríl a máj bude spomínaná štátna cesta uzavretá v oboch pruhoch úplne. Prvý víkend, kedy bude cesta úplne uzavretá, má byť v termíne od 10. do 13. marca. Počas úplných víkendových uzávierok bude cca kilometrový úsek cesty z Púchova do Považskej Bystrici pre automobilovú dopravu plne uzavretý vždy v piatok od cca 23.00 hod. do pondelka cca 4.00 hod.

Náhradné trasy v čase úplných uzávierok cesty II/507 sú dve: z Púchova do Považskej Bystrice po diaľnici alebo po starej ceste cez Visolaje a Sverepec.

O uzávierke informovalo Združenie Nimnica na čele so spoločnosťou Doprastav, a. s., ktoré modernizáciu železničného traťového úseku Púchov – Žilina realizuje.

Informácie budeme priebežne aktualizovať.

-tm-