Prvé jarné góly i body pre púchovských futbalistov + FOTO!

632

Futbalisti MŠK Púchov sa po dvoch prehrách dočkali premiérového jarného bodového zásahu. Doma si porazili so zachraňujúcim sa FC Neded, keď o víťazstve rozhodli dvomi gólmi z druhého polčasu.

Púchovčania nastúpili v nových bielo-červených dresoch a už v úvodných sekundách sa mohli ujať vedenia, Kopiš ale namieril zo šestnástky tesne nad. Hostia odpovedali v 5. minúte strelou Královiča, ktorý mieril k žrdi a Letko si pripísal prvý ťažší zákrok. Kuriózny moment priniesla 10. minúta, obranca Nedede Ambruš odvracal po Pilátovej strele tak nešikovne, že nabil pred päťku Gambošovi, ten však z vyloženej pozície minul. Hra potom upadla do priemeru a divákov zabavil až po polhodine hráč Nedede Roško, ktorý si Kopišov center takmer napálil do vlastnej brány. Krajšiu akciu predviedol Púchov v 33. minúte, Gamboš vysunul prihrávkou do behu Gajdošíka, tomu sa podarilo prehodiť brankára a loptu smerujúcu do siete odvrátil jeden z obrancov Nedede v poslednej chvíli na roh. Domáci ďalej ohrozovali bránu súpera, Bartoš v 40. minúte namieril volejom spoza šestnástky tesne vedľa a podobne pochodil krátko po ňom aj Gamboš. Hostia, ktorých viedol bývalý tréner Spartaka Trnava Vladimír Ekhardt, sa mohli ujať vedenia tesne pred prestávkou. Ambruš v 43. minúte našiel pred bránou Královiča, ten trafil letiacu loptu nie práve ideálne bruchom a zrejme preto z päťky minul pravú žrď.

Druhé dejstvo začalo v púchovskej réžii. V 47. minúte mohol svoj ligový debut za Púchov okoreniť gólom Zuziak, pri samostatnom nájazde ho však vychytal brankár Nemček. O dve minúty neskôr už to vyšlo, Zuziak opäť unikol po ľavej strane, v situácii dvoch proti jednému ideálne krížne nahral cez brankára Gajdošíkovi a strelec jeho rangu nemal problém napáliť loptu do prázdnej brány – 1:0. V 59. minúte sa znovu na ľavej strane presadil Zuziak, nabil spätnou prihrávkou na úroveň bieleho bodu Gambošovi, ktorý z otočky trafil k ľavej žrdi – 2:0. Púchovčania sa po dvoch góloch upokojili, Neded bola navyše v druhom polčase absolútne bezzubá. Skóre mohol v 77. minúte navýšiť Zuziak, pri samostatnom úniku ale trafil do žrde a Gambošovu dorážku zrazil obranca. Zuziak by si za aktivitu gól zaslúžil, nebolo mu však dopriate ani v 81. minúte, kedy opäť z ľavej strany zoči-voči Nemčekovi vystrelil do brvna. Púchov už zápas s prehľadom kontroloval a doviedol do víťazného konca. V tabuľke majú púchovskí futbalisti na konte 34 bodov pri skóre 31:15, na vedúci Šamorín strácajú len šesť bodov.

MŠK Púchov – FC Neded 2:0 (0:0)

Góly: 48. Gajdošík, 59. Gamboš

Žltá karta: 34. Paliesek

Rozhodovali: Bezák – Blaháč, Grolmus

Návšteva: 189 divákov

Púchov: Letko – Paliesek, Riška, Brezničan, Vanák – Kopiš (76. Hrnko) – Zuziak, Gamboš (88. Mynář), Bartoš, Pilát (83. Pastorek) – Gajdošík

Neded: Nemček – Nagy, Ambruš, Královič, Kalmár, Gányovics, Kovács (29. Krčík), Roško, Rehák, Ambassa (88. Kováč), Iheme (88. Busánszky)