Prvé zápasy play-off jednoznačnou záležitosťou domácich

2. hokejová liga muži

Semifinále play-off – 1. zápas
MŠK Púchov – Bratislavský hokejový klub 11:3 (3:0, 3:1, 5:2)
– stav série 1:0

Góly: 1. Jakubec (Kvocera, Zúbek), 8. Šedivý (Zúbek, Madový), 10. Mikuš (Šedivý, Jakubec), 23. Romanov (Prus, Mikuš), 33. Kvocera (Mikuš, Jakubec), 39. Deneš (Romanov, Brňák), 42. Zúbek (Jakubec), 46. Prus (Romanov, Deneš), 55. Šedivý (Romanov, Jakubec), 58. Zúbek (Šedivý, Mikuš)
Strely na bránku: 55/30, presilovky: 8/3 – 4/0, rozhodovali Lokšík, Magušin, Bezák, 811 divákov
Favorizovaní Púchovčania začali ako z partesu. Neubehla ešte ani pol minúta a išli do vedenia po góle Jakubca. Keď ešte v prvej desaťminútovke pridali ďalšie dva presné zásahy Šedivý a Zúbek, bolo jasné, že otázkou bude už iba výška skóre. Bratislavčania ťahali za kratší koniec, na rýchle akcie domácich reagovali často len nedovolenými zákrokmi. Ich frustrácia vyvrcholila po treťom góle, kedy sa na ľade rozpútali pästné súboje domáceho Božika a Dmitrieva a hosťujúcich Simona a Vintra.
V druhej tretine pokračovali Púchovčania v tlaku, Romanov zvyšoval na 4:0 a v polovici druhej tretiny Kvocera počas presilovej hry už na 5:0. V záverečnej dvadsaťminútovke sa už aj hostia začali venovať viac hokeju a výsledkom bolo hneď sedem gólov, z nich päť v sieti Bratislavčanov. Domáci si schuti zastrieľali a pripísali si prvé víťazstvo v sérii hranej na tri víťazné stretnutia.
Zostava MŠK Púchov: Hrušík – Kvocera, Mikuš, Brňák, Božik, Hudík, Madový, Haluška, Kolárik – Šedivý, Jakubec, Zúbek, Zemko, Dmitriev, Šimíček, Prus, Romanov, Deneš, Húska, Mičuda, tréner Branislav Okuliar
Semifinále play-off – 1. zápas:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MHK Dolný Kubín 4:3 pp (1:2, 1:0, 1:1, 1:0) – stav série 1:0

Semifinále play-off – 2. zápas
MŠK Púchov – Bratislavský hokejový klub 14:1 (2:0, 5:1, 7:0)
– stav série 2:0

Góly: 9. Zúbek (Jakubec, Šedivý), 17. Deneš (Kvocera, Šimíček), 27. Brňák (Deneš), 30. Madový (Deneš, Šimíček), 34. Brňák (Dmitriev), 35. Haluška (Šedivý). 37. Šedivý (Brňák, Jakubec), 44. Zúbek (Jakubec, Šedivý), 47. Deneš (Romanov), 49. Dmitriev (Madový, Romanov), 53. Zemko (Deneš), 55. Dmitriev (Božik), 58. Romanov (Dmitriev), 60. Zemko (Šimíček).
Strely na bránu: 62/33, presilovky: 8/3 – 6/0, rozhodovali Gajdošík, Tvrdoň, Makúch, 784 divákov.
V druhom stretnutí semifinále play-off západnej skupiny druhej ligy sa Púchovčania rozbiehali trochu dlhšie ako v prvom stretnutí. V deviatej minúte otvoril gólový účet Zúbek a ešte v prvej tretine zvýšil na 2:0 Deneš.
V druhej a tretej tretine už Púchovčania spustili strelecký koncert, súper neraz nevedel, kde mu hlava stojí. V druhej tretine na góly Madového, Brňáka, Halušku a Šedivého dokázali zdecimovaní Bratislavčania zareagovať iba raz, keď na 7:1 znižoval Kovačič. Záverečné dejstvo už bolo totálnou deštrukciou semifinálového súpera. Púchovčania v nej prekonali brankára hostí sedemkrát a pripísali si na svoje konto rekordné víťazstvo v tejto sezóne.
V dvoch domácich stretnutiach nasúkali Bratislavskému hokejovému klubu neuveriteľných 25 gólov… O postupe do finále západnej skupiny môžu Púchovčania rozhodnúť už v sobotu, kedy nastúpia na súperovom štadióne.
Zostava MŠK Púchov: Crkoň, Hrušík – Kvocera, Mikuš, Brňák, Božik, Hudík, Madový – Jakubec, Šedivý, Zúbek, Zemko, Dmitriev, Šimíček, Prus, Romanov, Deneš, Haluška, Mičuda, Kollárik, tréner Branislav Okuliar
Semifinále play-off – 2. zápas:
HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MHK Dolný Kubín 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Skupina východ
Rimavská Sobota – Bardejov 2:0 – stav série 1:0, Humenné – Sanok 4:2 – stav série 1:0