Prvý ročník Summer Beach Mix Cup 2021

163

Plážový volejbal v Púchove sa dostáva do popredia. Po mnohých rokoch sa v Púchove podarilo usporiadať turnaj v plážovom volejbale.

Volejbal má v Púchove silnú tradíciu a preto sme sa rozhodli, že v Meste Púchov pozdvihneme aj plážový volejbal, vyjadrili sa bratia Čuntalovci, ktorí sa snažia v Púchove zviditeľniť plážový volejbal. „O plážový volejbal bol v Púchove vždy záujem zo strany nielen aktívnych hráčov, ale aj amatérskych hráčov, ktorí si išli radi zahrať tento krásny letný šport. Chceli sme v Púchove tento šport posunúť na vyššiu úroveň preto sme sa rozhodli organizovať amatérske turnaje. Myslíme si, že Púchovčania si zaslúžia, aby tu takéto turnaje boli a určite si nájdu svojich priaznivcov a to nielen z pohľadu aktívnej účasti na turnaji , ale aj z pohľadu diváckeho.
Nultý ročník sa uskutočnil minulý rok a zúčastnilo sa ho 10 tímov. Tento turnaj nás uistil, že má zmysel organizovať takéto turnaje v Púchove. Preto sme sa aj tento rok rozhodli ísť do organizácie série turnajov v plážovom volejbale.
Úvodný turnaj v plážovom volejbale sa uskutočnil 19. 6. 2021 s názvom Summer Beach Mix Cup 2021 na jedinom plážovom ihrisku v Púchove za letným kúpaliskom. Turnaja sa zúčastnilo 12 zmiešaných dvojíc z viacerých miest zo Slovenska. Turnaja sa zúčastnili zmiešané páry z Púchova, Pov. Bystrice, Žiliny a jedna dvojica z Bratislavy. Turnaja sa zúčastnil maximálny počet párov – 12, keďže obmedzenie jedného ihriska nám neumožňuje registráciu väčšieho počtu účastníkov.
Zmiešané páry boli rozdelené podľa výkonnosti do troch skupín po štyroch tímoch. V skupinách sa hralo na jeden set do 21 bodov, do vyraďovacej fázy turnaja postupovali prvé dva páry v skupinách a dva najlepšie páry z tretieho miesta. Páry, ktoré sa do vyraďovacej fázy nedostali hrali zápasy o umiestnenie. Vyraďovací „pavúk“ sa hral systémom na dva víťazné sety do 15 bodov. Do štvrťfinále sa dostalo osem párov.
Do zápasu o 3. miesto sa prebojovali páry Rudo Dedič/Valika Glóriková a Peter Čuntala s Michaelou Šušlíkovou. Nakoniec sa z tretieho miesta tešil pár Peter Čuntala a Michaela Šušlíková, ktorý zvíťazil v pomere 2:0 na sety. Do finálne sa prebojovali Ján Zúbek a Ivka Kardošová, ktorý v dramatickom semifinále zdolali pár Dedič/Glóriková 2:1 (12, – 10, 11) . Druhou finálovou dvojicou bol bratislavský pár Andrej Sýkora a Andrea Rušová, ktorí zdolali taktiež v nervydrásajúcom semifinále pár Čuntala/Šušlíková v pomere 2:1 na sety (-10 , 11, 13). Finálový zápas sa odohrával už sa priaznivejšej teploty vo večerných hodinách. Zápas bol extrémne vyrovnaný, dvojice si bod po bode striedali vedenie, len veľmi zriedka sa jeden tým dostával do dvojbodového vedenia. Tak ako semifinálové zápasy, tak aj finálový zápas išiel do tretieho setu, ktorý bol opäť veľmi vyrovnaný. Nakoniec sa po viac ako hodinovej dráme podarilo zvíťaziť v treťom sete 21:19 dvojici Ján Zúbek a Ivka Kardošová (Púchov).
Summer Beach Mix Cup je séria štyroch turnajov (jún – september), druhý turnaj sa uskutoční 17. júla na plážovom ihrisku v Púchove za kúpaliskom. Pozor, kapacita je obmedzená na 12 párov.
Poradie: 1. Ján Zúbek/Ivana Kardošová (Púchov), 2. Andrej Sýkora/Andrea Rušová (Bratislava), 3. Peter Čuntala/Michaela Šušlíková (Púchov/Pov. Bystrica), 4. Rudolf Dedič/Valéria Glóriková (Púchov).

Peter Čuntala, Miloslav Čuntala