Púchov naďalej na čelných pozíciách

601

Náročný týždeň majú za sebou futbalisti Púchova. V priebehu ôsmich dní odohrali tri ťažké zápasy, v ktorých však ani raz neokúsili trpkosť prehry.

MŠK Púchov – FC Slovan Galanta 3:0 (1:0)

Góly: 6. Bartoš, 83. Gamboš, 86. Gajdošík
Žlté karty: 71. Bartoš – 65. Korman
Počet divákov: 186
Hlavný rozhodca: Ondrej Kozelka

Púchov: Letko – Rosina (71. Paliesek), Riška (C), Brezničan, Vanák- Kopiš (85. Mynář), Pilát, Gamboš, Bartoš, Pastorek- Gajdošík. Tréner: J. Vágner

Galanta: Masár – Eliáš (C), Vindiš, Pilo (64. Meszároš), Janso (46. Blaščík), Korman, Žák, Kinče (70. Rácz), Kočiš, Bumbera, Sukisa. Tréner: M. Süttö

V súboji tretieho s piatym sa v drese Púchova premiérovo predstavil bývalý hráč Nitry, Zvolena či Třinca Marek Gajdošík, na opačnej strane zase pútal pozornosť Konžský útočník Elvis Mashike Sukisa, so štyrmi gólmi najlepší strelec Galanty. Vývoj zápasu mali od začiatku pevnejšie v rukách domáci. Už v 6. minúte zacentroval z pravej strany Pilát, lopta sa cez nedôslednú obranu hostí dostala k Bartošovi a ten z hranice jedenástich metrov strelou „z prvej“ rozvlnil sieť – 1:0. Inkasovaným gólom očividne zaskočení futbalisti Galanty sa za celý prvý polčas nedokázali dostať do tempa a dali poriadne zabrať hlasivkám trénera Süttöa. Rozdiel medzi oboma mužstvami bol počas celého zápasu najmä v obrannej činnosti. Neistá defenzíva hostí kontrastovala so zodpovedným výkonom domácich brániacich hráčov, najmä však Brezničana s Vanákom. Do hry sa počas celého stretnutia takmer vôbec nedostalo eso Galanty Elvis Mashike Sukisa. Snajper z Konga sa viackrát skúšal presadiť individuálne, no jeho pokusom chýbala presnosť, razancia a niekedy aj pochopenie spoluhráčov. Domáci boli v ofenzívnej činnosti nebezpečnejší, čo sa prejavilo v závere stretnutia. V 83. minúte vypadla Pastorkova strela hosťujúcemu Masárovi z rúk priamo ku Gambošovi, pre ktorého nebol problém rozvlniť sieť – 2:0. Pastorek stál pri zrode gólovej akcie aj o tri minúty neskôr, keď z jeho prihrávky profitoval Gajdošík – 3:0. Hostia sa v samotnom závere ešte pokúšali Sukisom a Bumberom skorigovať výsledok, ich snaha však bola márna. Púchovčania tak pripravili futbalistom Galanty prvú prehru v aktuálnej sezóne.

FK Spartak Vráble – MŠK Púchov 0:0

Žlté karty: 20. Hamar, 50. Husár – 26. Gajdošík, 69. Pilát
Počet divákov: 350
Hlavný rozhodca: Pavol Patrovič

Vráble: Vojtek – Fekiač, Husár (C), Marhevszki (78. Dzurek), Hlaváč, Šlachta, Balko, Tužinský, Marek, Grebač, Hamar. Tréner: V. Debnár

Púchov: Letko – Riška (C), Vanák, Kopiš (84. Rosina), Pilát, Gamboš, Paliesek, Bartoš, Pastorek (62. Mynář), Gajdošík, Brezničan. Tréner: J. Vágner

Z nahusteného zápasového programu ukrojili futbalisti MŠK Púchov už v utorok, keď cestovali na predohrávku 16. kola do Vráblov. Pilátom nepremenený pokutový kop z 51. minúty a bezgólová remíza môže púchovských hráčov mrzieť o to viac, že pri bodových stratách Prievidze & Handlovej a Veľkého Mederu sa mohli, v prípade víťazstva, dostať na priebežné čelo tabuľky.

MŠK Púchov – MFK Dubnica nad Váhom 0:0

Góly: 88. Rypák – 44. Mojto
Žlté karty: 3. Kopiš, 70. Brezničan – 66. Štefánek, 76. Poláček
Počet divákov: 250
Hlavný rozhodca: Martin Bezák

Púchov: Letko – Vanák, Riška (C), Brezničan, Paliesek (73. Rypák) – Pilát Kopiš, Gamboš, Gajdošík, Pastorek (86, Mynář) – Bartoš (46. Svorada). Tréner: J. Vágner

Dubnica: Digaňa – Turza (85. Čurik), Vaculík, Habšuda (90. Štefula), Suchý (C), Prchlík (78. Remšík), Poláček, Púpala, Štefánek, Mojto, Szücs. Tréner: P. Kopačka

V považskom derby sa stretli mužstvá z opačných pólov tabuľky. Pred zápasom tretí Púchov chcel proti trápiacemu sa súperovi potvrdiť dobrú hernú fazónu, zatiaľ čo Dubničania, v tabuľke na šestnástej priečke, túžili po prvom víťazstve v sezóne. Dubnický tréner Kopačka pracuje s mladučkým kádrom a aj do zápasu v Púchove poslal základnú jedenástku s vekovým priemerom rovných devätnásť rokov. Skúsenejší domáci svojho súpera nešetrili a Digaňa mal od začiatku zápasu plné ruky práce. Už v tretej minúte si Kopiš po súboji v šestnástke pýtal faul, no od rozhodcu Bezáka dostal len žltú kartu. O minútu sa tvrdou strelou z rohu šestnástky prezentoval Gajdošík, Digaňa však efektným zákrokom vyškriabal na roh. V štrnástej minúte vyzval Riška kolmicou do akcie opäť Gajdošíka. Na jeho prihrávku pod seba reflektoval Pastorek, ktorého slabú strelu z hranice šestnástky odvrátil spred bránkovej čiary hosťujúci obranca. Púchovčania svojho súpera v prvom polčase doslova valcovali, aktívni boli najmä Pilát s Gajdošíkom. Gólovo však zahrmelo na druhej strane. V samotnom závere prvého polčasu za chrbát domácej obrany zabehol Mojto a z uhla, strelou po zemi povedľa Letkovej pravej ruky, otvoril skóre stretnutia – 0:1.

V druhom dejstve púchovskí futbalisti svoj nápor ešte vystupňovali. Na ihrisko nastúpil Svorada, ktorý dodal útočnej hre domácich pokoj a myšlienku, s blížiacim sa záverom sa na ofenzívne pozície presunul stopér Brezničan, vytúžený gól však naďalej neprichádzal. Svoj podiel na tom však má aj dubnický Digaňa, ktorý sa postupom času rozchytal k výbornému výkonu a zneškodnil viacero nebezpečných príležitostí domácich. Rozuzlenie zápasu tak ponúkla až osemdesiata ôsma minúta. Stret dvoch domácich hráčov s azda malým prispením jedného z Dubničanov posúdil rozhodca Bezák ako nedovolený a nariadil štandardnú situáciu v prospech Púchova. Po jej zahratí a dôraze v pokutovom území sa presadil Rypák a dal tak bodku za stretnutím – 1:1. Verdikt rozhodcu, ktorý predchádzal gólu, s veľkou nevôľou niesol hosťujúci tréner Kopačka, no ani jeho ostré slová smerom k rozhodcom na stave nič nezmenili. Po deviatich odohratých zápasoch tak Púchov stále drží domácu neporaziteľnosť.