Púchov pochovala penalta a fatálna chyba

84

13. kolo 2. futbalovej ligy: Slovan B – MŠK Púchov 2:0 (2:0)

Góly: 41. Hubert (pk), 45. Da Silva
ŽK: Lacko (MŠK Púchov), rozhodovali Prešinský, Galo, Zemko, 75 divákov

Na chátrajúcich Pasienkoch pred biednou návštevou, za ktorú by sa hanbili aj v ôsmej lige, nastúpili Púchovčania v druholigovom stretnutí proti rezerve majstrovského Slovana s úmyslom neinkasovať, domácim však boli viac ako vyrovnaným súperom a ich technická hra robila slovanistom problémy. Päť minút pred koncom prvého polčasu sa hlavný rozhodca rozhodol, že zákrok na slovanistického útočníka v pokutovom území Púchova bol nedovolený a odpískal pokutový kop, ktorý so značnou dávkou šťastia premenil Hubert – 1:0. Tesne pred záverečným hvizdom vyprodukovali Púchovčania fatálnu chybu v strede pola a Slovan ju potrestal druhým gólom Da Silvu – 2:0. V druhom polčase sa Púchovčania snažili zvrátiť stav stretnutia, domáci si však už cenné víťazstvo postrážili. V piatok cestujú Púchovčania do Podbrezovej.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Ozimý, Lacko (84. Munyorove), Michlík (75. Martinko), Krčula, Pilát, Pišoja, Vlček (60. Martinček), Holiš, Machara, tréner Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 13. kola: Dubnica nad Váhom – Košice 0:1, Bardejov – Liptovský Mikuláš 1:3, Žilina B – Skalica 4:2, Petržalka – Banská Bystrica 0:2, Šamorín – Poprad 0:1, Ružomberok B – Podbrezová – odložené

16. Trebišov 12 0 4 8 12:26 4

Program 14. kola: Železiarne Podbrezová – MŠK Púchov (18. 10. o 17.00), Poprad – Ružomberok B, Skalica – Šamorín, Košice – Slovan Bratislava B, Liptovský Mikuláš – Žilina B, Komárno – Bardejov, Banská Bystrica – Trebišov, Dubnica nad Váhom – Petržalka.

(pok), ilustračné foto: S. Flimmel