Púchovčan prekonal až 5 slovenských národných rekordov a je nominovaný na Majstrovstvá Európy!

1036
Ronald Sůra (vpravo) s Romanom Dorociakom.

Ronald Sůra, športovec a tiež obľúbený učiteľ na Púchovskom gymnáziu, dosiahol pre novozaložený športový klub AMONREI PÚCHOV opäť skvelé výsledky. Z tohtoročných jarných majstrovských súťaží priniesol do Púchova 2 majstrovské tituly a vytvoril 5 slovenských národných rekordov v tlaku na lavičke.

Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke

Všetky kategórie súťažiacich sa stretli 16.3.2019 v Zlatníkoch (pri Bánovciach nad Bebravou), pričom pretekári v rámci pravidiel mohli použiť aj podporný dres za účelom zvýšenia výkonu. V kategórii masters M3 do 83 kg (60 a viac rokov) súťažil aj Ronald Sůra.

Začal impozantne a hneď prvým pokusom 120 kg prekonal o 10 kg doterajší slovenský národný rekord. Svojim súperom dal jasne najavo, že je výborne pripravený a druhým pokusom o hmotnosti činky 127,5 kg vylepšil slovenský národný rekord o 17,5 kg! V treťom pokuse chcel pokoriť aj 135 kg, ale pre tentoraz to nevyšlo. Napriek tomu sa stal jedným z najúspešnejších pretekárov na šampionáte.

Majstrovstvá Slovenska v tlaku na lavičke – tzv. „RAW verzia“

V Senci 6.4.2019 si zmerali sily športovci taktiež v klasickom tlaku na lavičke, avšak bez podporných dresov a s prísnym technickým prevedením so stop tlakom s činkou položenou na hrudníku minimálne na 1 sekundu. Aj v tejto, technicky výrazne náročnejšej súťaži, vytvoril Ronald Sůra, pretekár AMONREI PÚCHOV, ďalšie 3 slovenské národné rekordy a celkový výkon v tlaku 130 kg.

Nominácia na Majstrovská Európy

Rony, ako ho väčšina priateľov volá, si nielen týmto, ale aj stabilnými výkonmi na minulých súťažiach doslova vyžiadal nomináciu na Majstrovská Európy, čo neušlo pozornosti ani reprezentačnému trénerovi. Nominačná komisia SAFKST (Slovenská asociácia fitnes, kulturistiky a silového trojboja) schválila jeho nomináciu na ME v tlaku na lavičke, ktoré sa konajú 7-10.8.2019 v Luxemburgu v meste Hamm.

V strede je Ladislav Lechan, majster sveta telesne postihnutých a riaditeľ súťaže.

Ronald Sůra hodnotí svoje úspechy nasledovne:

„Samozrejme, že sa teším, každý úspech mi dáva silu a motiváciu makať stále viac. Okrem mojej rodiny by som sa rád touto cestou poďakoval mojím trénerom: veľmi takticky a precízne ma na MSR v Senci pripravoval nový člen športového klubu AMONREI PÚCHOV Roman Dorociak a na MSR v Zlatníkoch som sa pripravoval pod vedením a s pomocou realizačného tímu Marián Prekop a Roman Hvizdák. Pre Romana bola úloha trénera na takýchto podujatiach nová skúsenosť, ktorej sa zhostil výborne. Všetkým spomínaným pánom som vďačný za podporu, motiváciu, odborné poradenstvo a čas, ktorý so mnou počas prípravy a na súťaži strávili. Verím, že aj vďaka nim podám na Majstrovstvách Európy výkon, za ktorý sa náš športový klub a taktiež mesto nebude musieť hanbiť.“

Marián Prekop