Púchovčania doma s Galantou v závere stretnutia ratovali bod

362
Púchovčan Tomáš Kopiš (s loptou) plnil zo začiatku jarnej časti úlohu striedajúceho hráča. V posledných kolách sa však vďaka svojim výkonom objavuje v základnej zostave. Foto: Milan Podmaník

30. kolo
MŠK Púchov – Galanta 3:3 (0:2)
Po dvoch vysokých víťazstvách sa čakalo, že Púchovčania budú v ďalšom dôležitom stretnutí pokračovať v nastolenom trende a pripíšu si na svoje konto plný bodový zisk. Stretnutie však začali katastrofálne a už po siedmich minútach prehrávali dvojgólovým
rozdielom. Už v tretej minúte schladil divákov vedúcim gólom hosťujúci Pecho – 0:1. O ďalších päť minút udrela Galanta druhýkrát – úspešným strelcom bol Herceg – 0:2. Púchovčania síce pridali, ale nedokázali prekonať pozornú obranu hostí. A keďže sa im to
nepodarilo ani do konca prvého polčasu, odchádzali hostia na prestávku s pohodlným dvojgólovým vedením.

Po prestávke Púchovčania pridali, konečne začali produkovať aktívny futbal a výsledkom ich tlaku bol kontaktný gól Hrančíka v 52. minúte – 1:2. Radosť z gólu domácim dlho nevydržala a už o štyri minúty neskôr viedla Galanta po góle Tomiša opäť dvojgólovým
rozdielom – 1:3. Domáci znervózneli, pritvrdili a výsledkom boli dve žlté karty Brezničana a Valašíka. V 72. minúte sa opäť dočkali kontaktného gólu, keď súperovho brankára prekonal z pokutového kopu Brezničan – 2:3. V záverečnej štvrťhodine domáci svojho súpera zatlačili a desať minút pred koncom sa tešili z vyrovnávajúceho gólu. Jeho autorom bol
striedajúci D. Pilný – 3:3. Hostia potom už taktickou hrou nedovolili Púchovčanom strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V budúcom kole cestujú Púchovčania na trávnik siedmej nitrianskej rezervy.

Góly: 52. Hrančík, 72. Brezničan (pk), 80. D. Pilný – 3. Pecho, 7. Herceg, 56. Tomiš
ŽK: Hrnko, Brezničan, Valašík, Gajdošík – Winkler, Eliáš, rozhodovali Santa – Krivošík, Tarabus, 150 divákov
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Gajdošík, Pilát (46. D. Pilný), Kopiš, Lipták, Sibanda, Marman (27. Hrančík), Vanák, Hrnko (Valašík), Brezničan, tréner E. Pagáč
Zostava Slovan Galanta: Šálka – Eliáš, Hlavna, Jakabovič, Tomiš, Winkler, Popluhár, Madarász (53. Marafkó, 73. Baška), Kočiš, Pecho, Herceg (90. Lenárt), tréner A. Štellár

Ostatné výsledky 30. kola:
Nemšová – Prievidza 1:2, Bánovce nad Bebravou – Gabčíkovo 0:4, Nové Zámky – Šaľa 3:0, Trnava B – Topoľčany 7:1, Zlaté Moravce/Vráble B – Lednické Rovne 1:2, Veľké Ludince – Nitra B 2:1, Beluša – Dunajská Streda B 0:2, Dubnica – Borčice 0:2

1. Dubnica 30 23 5 2 72:9 74
2. Borčice 30 21 4 5 73:29 67
3. N. Zámky 30 20 4 6 53:28 64
4. L. Rovne 30 18 3 9 48:30 57
5. D. Streda B 30 15 5 10 46:31 50
6. Trnava B 30 16 1 13 56:37 49
7. Nitra B 30 13 6 11 51:39 45
8. Galanta 30 12 8 10 48:38 44