Púchovčania opäť prehrali na domácom trávniku, tentokrát po vlastnom góle

43

10. kolo: MŠK Púchov – FK Pohronie 0:1 (0:1)
Gól: 40. Vlastný (Slovák)
ŽK: Holiš, Kopičár, Moško – Berisha, Silva, Brodzianský, Barbora, rozhodcovia: Choreň – Straka, Borsányi, 550 divákov
Minuloročný účastník Fortunaligy sa po deviatom kole motal so štyrmi bodmi v spodnej polovici tabuľky. Púchovčania boli favoritom, i keď vzhľadom na mimoriadnu vyrovnanosť druhej ligy je ťažké hľadať favorita v ktoromkoľvek zápase. Domáci začali aktívne a už v 13. minúte mohli ísť do vedenia. Mráz naservíroval krásnu loptu na hlavu Slováka, ktorý však tutovku nevyužil. V 32. minúte sa zrodila ďalšia veľká šanca domácich. Mráz zo štandardnej situácie však rozvlnil iba bočnú sieť Žiaru nad Hronom. Po dvoch nepremenených šanciach Púchova sa k slovu dostali aj hostia. V 35. minúte vyprodukovala domáca defenzíva trestuhodnú hrubicu, ktorú však nedokázal potrestať Blahút. Zabránil mu v tom skvelým zákrokom domáci brankár Strelčík. O minútu neskôr sa mohli ujať hostia vedenia, Barborov center však hosťujúci Čunta umiestnil hlavou tesne vedľa bránky. O ďalších päť minút však už Pohronie jasalo. Po rohovom kope si loptu nešťastne zrazil do vlastnej siete Slovák – 0:1.
Domáci kormidelník Cifranič vystriedal po prestávke hneď trojicu hráčov, k vyrovnaniu to však nepomohlo. Naopak, v 67. minúte sa zrodil asi najkrajší moment zápasu. Hosťujúci stopér Klabník vystrihol perfektne nožničky, domáci gólman Strelčík bol však namieste. Klabník bol hrdinom aj ďalšieho dôležitého momentu v 79. minúte. Po priamom kope Púchova sa lopta dostala na opačnú stranu pokutového územia, Mazanovský prekonal hosťujúceho brankára, no na bránkovej čiare loptu vykopol práve Klabník. V záverečnej päťminútovke hostia zubami – nechtami držali tesné vedenie aj za cenu zdržovania a taktického striedania. Dve minúty pre koncom sa dokonca dostali do šance, striedajúci Steinubel však Strelčíka neprekvapil. Púchovčania si pripísali na svoje konto tretiu prehru v rade, z toho druhú na domácom trávniku. V budúcom kole cestujú na trávnik nebezpečného Komárna, ktoré okupuje horné poschodia druholigovej tabuľky.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko (38. Mazanovský), Kopičár, Michlík (46. Loduha), Biricz (46. Holáň), Mráz, Martinček, Holiš (46. Pucheľ), tréner Vladimír Cifranič
Zostava FK Pohronie: Stančík – Kren (46. Holub), Klabník, Puskharov, Barbora (84. Abrahám), Urgela (44. Brodzianský), Ožvolda (71. Steinhubel), Čunta, Silva, Berisha (46. Tatár), tréner Peter Lérant
Ostatné výsledky 10. kola:
Trebišov – Košice 3:1, Dubnica nad Váhom – Komárno 0:2, Slovan Bratislava B – Prešov 0:3, Myjava – Považská Bystrica 2:2, Petržalka – Šamorín 1:2, Rača Bratislava – Dolný Kubín 0:2, Žilina B – Humenné 0:1

Program 11. kola: KFC Komárno – MŠK Púchov (1. 10. o 15.00), Prešov – Myjava, Žiar nad Hronom – Slovan Bratislava B, Považská Bystrica – Rača, Humenné – Trebišov, Košice – Dubnica nad Váhom, Šamorín – Žilina B, Dolný Kubín – Petržalka