Púchovčania preťali čiernu sériu v pravej chvíli

330
Po minulotýždňovej domácej prehre sa futbalisti MŠK Púchov spamätali v tom najsprávnejšom okamihu a dokázali priviezť všetky body z trávnika zlatomoraveckej rezervy. Opäť sa potvrdilo, že Púchovčania sú nebezpečnejší vonku ako doma. O opaku by mohli presvedčiť už na sviatok práce (po uzávierke tohto čísla Púchovských novín).

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI
VION B – MŠK Púchov 1:2 (1:1)
Futbalisti MŠK Púchov preťali čiernu sériu v tom najsprávnejšom momente a z trávnika rezervy extraligových Zlatých Moraviec si vezú mimoriadne dôležité body. Úvod stretnutia síce neveštil pre Púchovčanov nič dobrého, pretože domáci sa ujali vedenia už v siedmej minúte gólom Zrubeca – 1:0. Púchovčania však dokázali, že majú futbalové srdce a keď ho podporili aj solídnym výkonom, ovocie sa dostavilo. Už v 23. minúte sa dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď kapitán Brezničan premenil pokutový kop – 1:1.
Aj v druhom polčase produkovali Púchovčania svoj typický futbal založený na pozornej obrane a rýchlych kontrách. V 63. minúte sa tešili z vedúceho a ako sa neskôr ukázalo aj víťazného gólu. Jeho autorom bol kanonier Marek Gajdošík – 1:2.
Žlté karty: Chochishvili – Kopiš, Pilný, Gajdošík, Riška, rozhodovali Fehér, Jančok, Husár, 240 divákov
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Gajdošík (90. Hrančík), Pilát, Kopiš, Sibanda, D. Pilný, Marman (72. Valašík), Vanák, Zavadzan (64. Hrnko), Brezničan, tréner Eduard Pagáč

Lednické Rovne – Beluša 1:2 (1:0)
V derby Púchovského okresu sa stretli mužstvá z opačných pólov treťoligovej tabuľky. Favorizovaní domáci začali podľa očakávania náporom, ktorý korunovali už v siedmej minúte vedúcim gólom Živčica – 1:0. Belušania, ktorí potrebujú body ako soľ sa snažili
o vyrovnanie, no v prvom polčase sa im to nepodarilo. Aj v druhom polčase sa takmer dvadsať minút márne pokúšali o strelenie gólu, no v 64. minúte sa dočkali vyrovnania, keď Gorelka premenil pokutový kop – 1:1. Ten istý hráč už o šesť minút poslal hostí do vedenia – 1:2. Sklári po vedúcom góle hostí svojho súpera pritlačili, vypracovali si niekoľko šancí, no cenné víťazstvo už Belušanom uchmatnúť nedokázali.
ŽK: Náther, Pišta, Chmelík, Krištof – Gažo, Mikuška, rozhodovali Valent, Obertová, Hulínek, 120 divákov
Zostava Lednických Rovní: Křížek – Kollár (81. Červený), Chmelík, Detko, Náther, Púček, Poláček (71. Ďurovec), Híreš, Buček, Živčic (62. Pišta), Krištof, tréner Miloš Púček
Zostava Beluše: Zaťko – Gažo, Kršák, Mišák, Martinka, Gajdošík (46. Mikuška), Jurga, Novisedlák (87. Remšík), Hrenák, Mišutka (90. Šebík), Gorelka (85. Ďuriš), tréner Peter Meliš

Ostatné výsledky 25. kola: Topoľčany – Dubnica 0:8, Trnava B – Nové Zámky 3:0, Galanta – Prievidza 4:1, Šaľa – Nemšová 1:0, Nitra B – Borčice 3:1, Dunajská Streda B – Bánovce 5:0, Gabčíkovo – Veľké Ludince 4:3

Program 26. kola – 1. 5. (po uzávierke dnešného čísla Púchovských novín): MŠK Púchov – Gabčíkovo, Bánovce – Trnava B, Nové Zámky – Zlaté Moravce/Vráble B, Veľké Ludince – Lednické Rovne, Beluša – Topoľčany, Dubnica – Šaľa, Nemšová – Galanta, Prievidza – Nitra B, Borčice – Dunajská Streda B

Program 27. kola: Lednické Rovne – MŠK Púchov (5. 5. o 16.30), Borčice – Bánovce, Galanta – Dubnica, Šaľa – Beluša, Topoľčany – Veľké Ludince, Nitra B – Nemšová, Dunajská Streda B – Prievidza, Gabčíkovo – Nové Zámky, Zlaté Moravce/Vráble B – Trnava B

1. Dubnica 25 20 4 1 61:7 64
2. Borčice 25 17 3 5 59:25 54
3. L. Rovne 25 16 3 6 41:21 51
4. N. Zámky 25 16 3 6 39:26 51
5. D. Streda B 25 14 4 7 40:19 46
6. Nitra B 25 13 4 8 48:31 43
7. Galanta 25 12 5 8 43:30 41
8. Trnava B 25 13 1 11 46:30 40