Púchovčania sa konečne strelecky prebudili

85

Poprad – MŠK Púchov 3:5 (1:3)

Góly: 43. Nagy, 67. Legnani, 84. Rumanský – 17. a 51. Mráz, 20. Loduha, 29. Riška, 55. Rypák
ŽK: Rumanský – Lacko, rozhodovali Libiak – Sluk, Poruban

Po minulotýždňovom dôležitom víťazstve nad žilinskou rezervou opadla z Púchovčanov nervozita a podobne dobrý výkon ako proti Žiline zopakovali aj na trávniku posledného Popradu. Svojmu súperovi mali čo vracať, veď podtatranci jedno zo svojich troch víťazstiev v súťaži dosiahli na jeseň práve pod Lachovcom. Po úvodnej „oťukávačke“ sa v druhej štvrťhodine stretnutia prejavila väčšia futbalová kvalita hostí, ktorú konečne vyjadrili aj strelecky. Skóre otvoril v 17. minúte Mráz – 0:1. Už o tri minúty zveľadil púchovské vedenie druhým gólom Loduha a v 29. minúte zvýšil Riška už na 0:3 pre Púchov. Domáci síce dve minúty pred koncom prvého polčasu znížili na 1:3 gólom Nagya, ale rozbehnutí Púchovčania pokračovali v streleckom koncerte aj po obrátke.

Po druhopolčasových piatich minútach mohol zveľadiť vedenie hostí Péter Varga z pokutového kopu, domáceho gólmana však neprekonal. Zahodená penalta hostí tentokrát mrzieť nemusela, pretože už v 51. minúte zvýšil Patrik Mráz svojim druhým gólom na 1:4 a o štyri minúty neskôr pridal Rypák piaty gól MŠK Púchov – 1:5. Púchovčania potom kontrolovali výsledok, v 65. minúte išiel z ihriska pilier obrany Michal Riška, čo domáci využili na kozmetickú úpravu výsledku. V 67. minúte znížil na 2:5 Legnani a šesť minút pred záverečným hvizdom spečatil Rumanský na konečných, pre domácich milosrdných 3:5. Futbalisti MŠK Púchov po druhom víťazstve v rade poskočili na siedmu priečku.

Zaujímavosťou je, že všetky tri domáce góly strelili striedajúci hráči. Aj jeden z gólov Púchovčanov strelil striedajúci hráč. Peter Rypák bol na trávniku len necelé dve minúty, keď prekonal domáceho brankára. V sobotu privítajú Púchovčania na domácom trávniku lídra z Liptovského Mikuláša. Ten vyhral v tomto kole v Trebišove a po domácom zaváhaní Banskobystričanov sa vyhupol do čela tabuľky. Sobotný duel pod Lachovcom sľubuje zaujímavý futbal. Liptáci, ak si chcú udržať post lídra druholigového pelotónu, musia bodovať, rozbehnutí Púchovčania nemajú čo stratiť, a tak môžu situáciu Liptovského Mikuláša riadne skomplikovať.

Po bezproblémovom víťazstve v Poprade čaká v sobotu na Púchovčanov súper z úplne iného súdka. Privítajú lídra tabuľky z Liptova a ak chcú uspieť, gólové príležitosti ako proti Žiline budú musieť premieňať.

Zostava FK Poprad:
Malec – Sebastián Jurčišin, Kočík, Šarišský, Rokyta (46. Rumanský), Pollák (33. Nagy), Maliňák, Slivka (60. Živčák), St. Hillaire (33. Legnani), Saven Jurčišin, Škryta (46. Kuba), tréner Ján Guziar
Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Martinček, Riška (65. Štefanec), Varga, Lacko, Kapusniak (46. Michlík), Loduha (65. Šeroň), Mráz (53. Rypák), D. Pilný (53. Prekop), Kopiš, Pavlovič, tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 28. kola:
Dubnica nad Váhom – Komárno 3:0, Banská Bystrica – Šamorín 1:1, Skalica – Bardejov 1:1, Trebišov – Liptovský Mikuláš 0:2, Slovan Bratislava B – Petržalka 2:1, Podbrezová – FC Košice 0:0

1. L. Mikuláš 27 17 6 4 53:26 57
  2. B. Bystrica 26 17 4 5 68:35 55
  3. Podbrezová 26 15 5 6 55:24 50
  4. Skalica 26 14 7 5 50:29 49
  5. Košice 26 14 3 9 38:26 45
  6. Šamorín 26 12 4 10 39:31 40
  7. MŠK Púchov 26 11 4 11 38:41 37
  8. Komárno 26 11 4 11 28:38 37