Púchovčania sa na Orave strelecky prebudili

86

11. kolo: Námestovo – MŠK Púchov 0:4 (0:2)

Góly: 18. Patrik Mráz 0:1, 20. vlastný (Vladyslav Terentiev) 0:2, 62. Jakub Pavlovič 0:3, 89. Jakub Pavlovič 0:4. Žlté karty: 31. Marek Žákovič, 35. Marián Čiernik, 63. Norbert Brodziansky – 24. Ondřej Ullman, 80. Stanislav Lacko.
Rozhodovali: Tomáš Batiz – Tomáš Vorel, Marián Jankovič
V zápase posledných dvoch celkov Púchovčania ukázali, že ich miesto je vzhľadom na výkonnosť na vyšších priečkach tabuľky. Počiatočné nadšenie domácich Púchovčania schladili už v 18. minúte, kedy sa do streleckej listiny zapísal Patrik Mráz. Upokojujúci gól padol už o dve minúty, keď si Terentiev zrazil loptu do vlastnej siete – 0:2. V 35. minúte mal tutovku na kopačke D. Pilný a v závere polčasu zblízka netrafil Ullman. Polčasový výsledok bol tak pre domácich milosrdný. Ani v druhom polčase nedali Púchovčania domácim ani najmenšiu šancu pomýšľať na zvrat. Boli lepším mužstvom a svoje vedenie zveľadili vďaka dvom gólovým hlavičkám Pavloviča v 62. a v predposlednej minúte – 0:4. Futbalisti MŠK tak potvrdili minulotýždňové víťazstvo nad Šamorínom a prekvapiť budú môcť už cez víkend v Komárne…
Zostava MŠK Námestovo:
Matúš Greššák – Vladyslav Terentiev (46. Martin Buckulčík), Ľubomír Jaššo, Martin Habiňák, Michal Čiernik – Norbert Brodziansky – Matúš Snovák, Samuel Farský, Csaba Biricz, Marián Čiernik (71. Patrik Svetlošák) – Marek Žákovič. Tréner: Vladimír Cifranič
Zostava MŠK Púchov:
Kristián Strelčík – Tomáš Kopiš (61. Slavomír Kapusniak), Jakub Pavlovič, Adrián Kopičár, Juraj Martinček – Stanislav Lacko, Matej Loduha, René Holáň (77. Andrej Chupáň), Ondřej Ullman (46. Patrik Krčula) – Patrik Mráz (77. Sunday Kolawole Afolabi), Daniel Pilný (88. Samuel Ludha). Tréner: Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 11. kola:
Skalica – Dubnica nad Váhom 4:1, Šamorín – Komárno 1:2, Banská Bystrica – Žilina B 3:2, Humenné – Slovan Bratislava B 1:0, Podbrezová – Trebišov 3:0

1. B. Bystrica 11 8 2 1 25:8 26
  2. Podbrezová 11 8 0 3 23:12 24
  3. Humenné 10 7 2 1 14:5 23
  4. Komárno 11 7 2 2 17:9 23
  5. Skalica 9 6 2 1 12:4 20
  6. Petržalka 9 5 1 3 17:8 16
  7. Žilina B 11 4 3 4 26:18 15
  8. Košice 10 4 2 4 21:15 14