Púchovčania sa rozlúčili so sezónou remízou s FC Petržalka

85

Posledné kolo sezóny druhej ligy 2022/2023 odohrali hráči MŠK Púchov na domácej pôde. Sériu štyroch prehier v rade chceli ukončiť piatkovým zápasom proti tímu zo spodnej časti tabuľky – FC Petržalka.

V prvom polčase mali viac z hry hostia z Petržalky, ktorí si vytvorili niekoľko nebezpečných šancí. Všetky našťastie vychytal púchovský brankár Peter Pilný. Prvá väčšia šanca Púchovčanov prišla v 18. minúte, kedy po prihrávke Letenaya peknú strelu umiestnil Slavomír Kapustniak, bohužiaľ len do brankára hostí. Hostia sa ujali vedenia v 34. minúte, kedy po centri prízemnou strelou ku tyčke skóroval Danek. Do polčasu sa už skóre nezmenilo a do šatní išli hostia s jednogólovým náskokom.

V 57.minúte chybnú rozohrávku hostí potrestal pekným gólom Štefan Holíš a bolo vyrovnané. Púchovčania si v priebehu dvadsiatich minút vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, bohužiaľ ani jednu sme nepremenili a tak prišiel „trest“ Petržalčanov. V 86. minúte stiahol rukou v 16-ke Radim Pobořil hráča Petržalky a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s prehľadom premenil Gašparovič. V posledných minútach prišiel tlak Púchovčanov a po rohu v 90. minúte skóroval hlavou Lukáš Letenay, ktorý v závere stretnutia urobil radosť fanúšikom na tribúnach a vyrovnal na konečných 2-2.

Púchovčanom tak po odohratých 30. kolách patrí desiata priečka. Zo súťažou sa lúči susedná FK Dubnica a FK Rača. Do prvej ligy postupujú FC Košice a Tatran Prešov si zahrá baráž o prvú ligu s Vionom Zlaté Moravce.

Lukáš Ranik, foto: Slavomír Flimmel