Púchovčania v Prievidzi otočili a sú stále bez straty

90

12. kolo – 2. hokejová liga muži:

HC Prievidza – MŠK Púchov 4:5 (0:2, 2:1, 2:2)

Góly: 1. Révést (Kováč), 23. Mendel (Pavlíček, Čičmanec), 44. Kováč (Uhliar, Mečiar), 46. Uhlar (Važan) – 5. Pšurný (Zúbek, Mikuš), 18. Zúbek (Pšurný, Mikuš), 26. Mikuš (Jakubec, Pšurný), 50. Trenčan (Zúbek), 55. Pšurný (Mikuš, Kvocera)

Strely: 27/49, presilovky: 2/0 – 9/2, rozhodovali Vido, Nosek, Rajčan, 200 divákov

Proti mužstvu, ktoré sa z jedenástich zápasov tešilo iba z dvoch víťazstiev, začal favorizovaní Púchovčania podľa očakávania náporom a už po štyroch minútach sa ujali vedenia gólom Pšurného – 0:1. Hostia mali výraznú prevahu, brankára Prievidze však dokázali v prvej tretine prekonať už iba raz, keď v jej závere zvýšil Zúbek na rozdiel dvoch gólov. Zdalo sa, že všetko pôjde podľa papierových predpokladov, no Púchovčania v úvode druhej tretiny poľavili a dovolili súperovi v priebehu dvoch minút vyrovnať. V 26. minúte síce Mikuš opäť naklonil misky váh na stranu Púchova, ale v záverečnom dejstve opäť Púchovčania dvakrát inkasovali, tentokrát v rozpätí dvoch minút, kedy Kováč a Uhliar strhli vedenie na stranu Prievidze. Ešte v polovici záverečnej tretiny boli Púchovčania na prahu prvej bodovej straty, no v 50. minúte Trenčan najskôr vyrovnal a o päť minút neskôr využil presilovku Pšurný a korunoval výborný výkon prvej púchovskej päťky víťazným gólom. Aj po dvanástom kole sú tak muži MŠK Púchov lídrom tabuľky druhej ligy bez straty bodu. A keďže najväčší konkurent Púchova v boji o vedúcu priečku – Dolný Kubín, pohorel na Horehroní, majú draci na čele tabuľky už osembodový náskok.

Zostava MŠK Púchov:

Crkoň – Kvocera, Mikuš, Haluška, Božik, Okuliar, Kollárik – Jakubec, Pšurný, Zúbek, Prus, Dmitriev, Romanov, Trenčan, Húska, Mičuda, Panáček, tréner Branislav Okuliar

Ostatné výsledky 12. kola:

Brezno – Dolný Kubín 4:1, Žiar nad Hronom – Partizánske 5:1, Senica – Budapešť 4:3, Bratislavský hokejový klub mal voľno