Púchovčanom zachutili víťazstvá, už atakujú čelo treťoligovej tabuľky

270
Futbalista MŠK Púchov Sibanda (v strede v bielom) položil vedúcim gólom základ víťazstva v Malženiciach. Foto: Milan Podmaník

10. kolo
OFK Malženice – MŠK Púchov 0:2 (0:1)
Vzhľadom na postavenie v tabuľke nenastupovali Púchovčania v Malženiciach v úlohe favorita. Papierové predpoklady však obrátili naruby, odviezli si domov všetky body a začínajú atakovať čelo treťoligovej tabuľky. Na vedúcu rezervu Nitry strácajú už iba tri
body. Futbalisti MŠK predvádzali svoj typický futbal založený na kompaktnej obrane a rýchlom prechode do protiútoku. Po úvodnom oťukávaní udreli hostia po polhodine hry, kedy Sibanda prekonal súperovho brankára – 0:1. Domáci potom pridali, ale pozorná
obrana Púchova im nedovolila presadiť sa strelecky.

Aj v druhom polčase hostia pozorne bránili a trpezlivo čakali na svoju šancu. Tá prišla sedem minút pred koncom stretnutia, kedy o dôležitom víťazstve MŠK rozhodol Daniel Pilný (na snímke dole v strede). V sobotu 13.októbra o 14.30 hodine privítajú futbalisti na svojom trávniku Galantu a rozhodne sa pokúsia natiahnuť víťaznú sériu.

Góly: 32. Sibanda, 83. D. Pilný
Žlté karty: Lančarič, Čmilanský – D. Pilný, rozhodovali Šima, Tarabus, Poruban, 200 divákov
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Ozimý, Pilát, Sibanda, Hrančík (53. Marman),
D. Pilný, Vanák, Michlík (89. Turza), Krčula (89. Kopiš), Brezničan, tréner Eduard Pagáč

Považská Bystrica – Beluša 1:1 (1:0)
Góly: 10. Čiernik – 60. Gorelka
Nitra B – Lednické Rovne 2:2 (1:1)
Góly: 4. Fábry, 55. Valenta – 33. Híreš, 65. Detko
Ostatné výsledky 10. kola: Trenčianske Teplice – Šaľa 1:3, Galanta – Kalná nad Hronom
0:1, Veľké Ludince – Nové Mesto nad Váhom 2:0, Gabčíkovo – Nové Zámky 5:0, Zlaté Moravce/Vráble B – Trnava B 0:2

1. Nitra B 10 6 2 2 22:12 20
2. Gabčíkovo 9 6 1 2 19:10 19
3. Šaľa 9 5 2 2 14:8 17
4. MŠK Púchov 9 5 2 2 11:7 17
5. Trnava B 10 5 1 4 20:16 16
6. Malženice 9 5 0 4 22:10 15
7. Beluša 8 4 3 1 14:3 15
8. Galanta 10 4 2 4 16:16 14