Púchovčanov „zarezala“ penalta

109

9. kolo: Tatran Prešov – MŠK Púchov 2:1 (1:1)

Góly: 28. Horváth, 75. Dolný (pk) – 9. Holiš
ŽK: Baran, Horváth, Milunovič, Šimko, Jendrek – Moško, Mráz, Strelčík, Slovák, Michlík, rozhodcovia: Ruc, Hrmo, Pacák, 837 divákov
Púchovčania sa chceli rehabilitovať za domácu prehru v derby s Považskou Bystricou a na futbalovom ihrisku v Ličartovciach začali mimoriadne aktívne. Už v piatej minúte nebezpečný center Púchovčana Kaufmana do pokutového územia upratal pred tyčkou do bezpečia Šimko. O minútu neskôr kopal Kopičár priamy kop, domáci ho odvrátili na roh. V deviatej minúte už Púchovčania jasali. Na centrovanú loptu si v strede pokutového územia Prešova nabehol Holiš a hlavičkou do dolného rohu bránky nedal gólmanovi Kučinskému šancu – 0:1. O dve minúty neskôr boli Prešovčania blízko k vyrovnaniu. Z uhla mieril len do tyče púchovskej bránky. V 24. minúte sa na šťastie pre Púchov nedohodli dvaja hráči Prešova pred Strelčíkom. Obaja vyskočili na centrovanú loptu, ani jeden sa k nej nedostal. O minútu neskôr spálil stopercentnú šancu domáci Dolný, ktorý z vyloženej šance prestrelil bránku. V 26. minúte mohol pridať svoj druhý gól Holiš, jeho strela na zadnú žrď nebola presná. V 28. minúte sa domáci dočkali vyrovnávajúceho gólu. Po rohovom kope sa lopta odrazila k dlháňovi Horváthovi, ktorý prehlavičkoval Strelčíka – 1:1. V 71. minúte po zákroku Strelčíka proti Peťkovej strele dopadol púchovský gólman tvrdo na trávnik, našťastie sa nezranil.
O minútu neskôr mohol hostí poslať do vedenia Pucheľ, ktorý sa nádherne uvoľnil v pokutovom území, no jeho strelu končekmi prstov vyrazil domáci brankár. Lopta tak dopadla na hornú sieť…
V 74. minúte odpískal rozhodca pokutový kop proti Púchovu za zákrok Strelčíka v pokutovom území. Prísne nariadenú penaltu Dolný premenil a strhol vedenie na stranu Prešova. Gól z penalty priniesol na trávnik nervozitu a dve šarvátky. Tú druhú musel riešiť až púchovský brankár, ktorý doslova vyhnal svojich spoluhráčov z miesta šarvátky. Púchovčania napriek tlaku už nedokázali vyrovnať, a tak sa z východu vracali bez bodu.
V piatok na domácom trávniku privítajú minuloročného fortunaligistu zo Žiaru nad Hronom.

Zostava Tatran Prešov: Kučinský – Šimko, Baran, Horváth, Petko, Milunovič, Nemtinov (71. Gaitandis), Keresteš, Jendrek (90. Macej), Dolný (88. Andrič), Karaš, tréner Marek Petruš
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Mazanovský, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Michlík, Holáň (66. Loduha), Kaufamn, Mráz (66. Pucheľ), Holiš (69. Martinček), tréner Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky 9. kola: Košice – Žilina B 4:1, Považská Bystrica – Slovan Bratislava B 1:2, Humenné – Petržalka 1:1, Komárno – Trebišov 2:1, Žiar nad Hronom – Dubnica nad Váhom 1:1, Rača Bratislava – Petržalka 0:1, Dolný Kubín – Šamorín 2:0