Púchovská hasičská mládež sa znova predstavila v dobrom svetle

48

Dňa 13.7.2019 za studeného rána a aj napriek tomu, že deti prázdninujú, sa mladí púchovskí hasiči vybrali absolvovať 4. kolo Stredoslovenskej ligy v požiarnom športe v behu na 60 m cez prekážky v Hliníku nad Váhom. Organizátor organizoval veľký hasičský deň, v ktorom prebiehalo viacero súťaží detí alebo dospelých. I keď sa očakával dážď, tentokrát všetkých súťažiacich nechal na pokoji.

Po príhovore primátora Bytče Ing. Miroslava Minárčika sa súťaž mohla začať. Na jednej strane prebiehali hasičské útoky a na druhej 60–ky. Púchovčania sa predstavili skoro v plnej sile. V prípravke nám zabojovala Viktorka Mišunová a svojím 3. miestom sa potešila. Vladko Moravčik skončil na peknom 2. mieste, z ktorého mal veľkú radosť. Po nich nám nastúpila u mladších dievčat Simonka Sečkárová, ktorá sa tiež umiestnila na peknom 2. mieste.

V kategórii mladších chlapcov nám zabojovali traja pretekári a došlo k veľkému prekvapeniu. Ako prvý nastúpil Alexander Ridzik, ktorý prvý poisťovací pokus zvládol výborne a v druhom to mal dobre rozbehnuté, ale malé zaváhanie na rozdeľovači ho stálo lepšie umiestnenie. Napriek tomu bol spokojný s 2. miestom. Po Alexandrovi nastupoval Adam Krajčovič, ktorý na prekvapenie v druhom rozbehu si urobil osobný rekord a o 10 stotín porazil Alexandra. Ako tretí sa predstavil Max Chovanček a tiež si vylepšil osobný rekord a 7. miesto zodpovedalo jeho veku.

V kategórií starších dievča sme zastúpenie nemali. Po výmene prekážok nastupovali starší chlapci, ktorí majú od ostatných vyššiu prekážku. Tomáš Kucej hneď od začiatku dal o sebe vedieť a splnil trénerove rady, ktoré pretavil do 1. miesta. Ako sa ukazuje, že v Púchove nám vyrastá skvelá nová hasičská generácia. Zároveň chcem popriať všetkým našim mladým hasičom príjemné prázdniny.

Jozef Ridzik