Púchovské bedmintonistky ovládli Majstrovstvá SR do 13 rokov na domácej pôjde

186

V sobotu 2.12.2023 sme v Mestskej športovej hale v Púchove zorganizovali najdôležitejšie celoslovenské bedmintonové podujatie v kategórií mladších žiakov – MAJSTROVSTVÁ SR U13. Tento turnaj je vyvrcholením snaženia sa počas celej sezóny 2023. Podujatie prebiehalo od ranných hodín do slávnostného vyhodnotenia o 21. hodine. Náš klub BKR Púchov reprezentovali títo mladí talentovaní športovci – Liliana Šarlayová, Lucia Skorkovská, Sára Šarlayová, Daniela Bystrianska, Sofia Prokopová, Alexandra Pleváková. Na turnaji bohužiaľ nemohol štartovať Jakub Gabrhel pre zdravotné problémy. Veľké nádeje sa vkladali do dievčenského dua Liliana Šarlayová a Lucia Skorkovská, ktoré vo viacerých disciplínach patrili medzi favoritky turnaja.

Počas celého podujatia bola výborná atmosféra, o ktorú sa postarali rodičia hráčov a ich rodinní príslušníci a čo nás veľmi teší, aj ľudia z Púchova a jeho okolia. ĎAKUJEM, že ste prišli podporiť deti v ich snažení. Turnaj začínal zmiešanou štvorhrou, následne sa pokračovalo dvojhrami chlapcov a dievčat a turnaj vyvrcholil dievčenskými a chlapčenskými štvorhrami. Slávnostný ceremoniál prebehol za prítomnosti sponzorov a pani primátorky Kataríny Henekovej, ktorá pogratulovala víťazom a prisľúbila ďalšiu podporu.

Najlepšou hráčkou Majstrovstiev sa stala naša hráčka z BKR Púchov – Liliana Šarlayová, ktorá ovládla všetky 3 disciplíny – najskôr zmiešanú štvorhru po boku svojho parťáka Daniela Beňoviča z klubu AS Trenčín, následne zvíťazila v dvojhre dievčat a svoj tretí titul získala po boku svojej klubovej parťáčky Liliany Šarlayovej. Našou druhou najúspešnejšou hráčkou sa stala Lucia Skorkovská – ktorá v mixe získala bronzovú medailu po boku svojho parťáka Aleša Koščáka (CEVA Trenčín), následne v dvojhre získala tak isto bronzovú medailu a celé snaženie vyvrcholila získaním už spomínaného titulu zo štvorhry dievčat bo boku tímovej parťáčky Liliany Šarlayovej. Na medailovú pozíciu sa prepracovala aj naša najmladšia účastníčka – Sára Šarlayová, ktorá sa v štvorhre dievčat prepracovala spolu s Klementínou Chválovou (BARBAR Skalica) na bronzovú medailu. Všetkým hráčom z nášho klubu veľmi gratulujeme k ich úspechom a hlavne k bojovým výkonom.

Veľká vďaka patrí rodičom, ktorí prispeli k perfektnej organizácií podujatia. Rodičia svojím úsilím a nasadením dokázali zorganizovať vynikajúce športové podujatie, ktoré sa svojimi parametrami môže rovnať medzinárodným turnajom. Najväčšie poďakovanie a poklona patrí Jozefovi Skorkovskému, ktorý dokázal zmanažovať celý chod tohto majstrovského podujatia. Tak isto veľké poďakovanie patrí sponzorom, ktorí akoukoľvek formou prispeli k vysokej kvalite majstrovstiev. Veľká vďaka patrí rozhodcom na tomto podujatí, ktorí dohliadali na bezproblémový priebeh podujatia.

Organizáciou podujatia na domácej pôde sme chceli zvýšiť povedomie o tomto krásnom olympijskom športe. Podujatie malo vysokú organizačnú a športovú kvalitu, za ktorú nám ďakovalo množstvo spokojných hráčov, rodičov, trénerov, divákov. Kvalitu podujatia podstatne zvýšilo bezplatné zapožičanie profesionálnych kurtov a ich príslušenstva s potrebným elektronickým vybaveným od Slovenského zväzu bedmintonu, za čo SZBe ďakujeme. Punc kvality dodali rozhodcovia, ktorí dohliadali na bezproblémový priebeh podujatia. Veľmi nás teší, že ľudia boli spokojní s vysokou kvalitou organizácie turnaja, ale čo nás najviac teší, že bedminton v Púchove patrí medzi športy najlepšie vychovávajúcu mládež, čo sme dokázali titulmi majstra Slovenska vo všetkých dievčenských disciplínach.

Veríme, že do nášho klubu pribudne aj viac chlapcov, keďže v našom klube dominujú hlavne dievčatá. Dúfame, že bedminton oslovil viacero rodičov a ich deti a o chvíľku ich uvidíme u nás v klube. Možno práve niekto z nich bude budúci majster SR. Ďakujeme za všetky pozitívne ohlasy a komentáre. Veľmi nás to povzbudzuje k ďalšej práci s deťmi. Možno niekto práve z našich detí budeme môcť sledovať o pár rokov na olympiáde. Čas ukáže…

Všetky výsledky z podujatia nájdete tu: https://www.tournamentsoftware.com/sport/tournament/draw?id=DAEA8220-1268-4620-940B-67F22AD330BA&draw=5

Článok SZBe tu: https://www.bedminton.sk/clanok/18676/msr-u13-domaci-na-spici.html

Za RACQUETS TEAM

Miloslav Čuntala, predseda klubu BKR Púchov
Foto: Slavomír Flimmel