Púchovské športové hry na jednotku

329

V piatok ráno 17. júna sa na pešej zóne stretlo 12 tímov z piatich základných škôl (ZŠ) a osemročného Gymnázia v Púchove, aby si preverili nielen svoju fyzickú zdatnosť na Púchovských športových hrách.

Od tabletov k športu
Po zimnej verzii tohto podujatia, kedy v Športcentre súťažili priaznivci stolného tenisu, otvoril Púchovské športové hry primátor mesta Púchov Rastislav Henek: „Veľmi sa teším z toho, v akom veľkom počte ste prišli športovať. Týmto sa začína napĺňať základná podstata mestských športových hier. V dnešnej uponáhľanej dobe tabletov, počítačov, telefónov a sociálnych sietí je krásne, že sa vieme niekde fyzicky stretnúť, vieme sa porozprávať, vieme si zašportovať a vieme sa zabaviť. Športovcom želám, aby sa im podaril ich športový výkon, všetkým povzbudzujúcim prajem, aby nám tu vytvorili krásnu atmosféru. Nech sa nám dnešné športové dopoludnie všetkým vydarí a je začiatkom budúcoročného pokračovania.“ Prvá časť športových hier prebiehala na pripravenej trati medzi Športcentrom a púchovským skate-parkom, kde sa jednotlivé tímy snažili zabehnúť trať v čo najkratšom čase, prenášať medicinbaly, podliezať a nadskakovať prekážky, hádzať granátom a stavať vežu z pneumatík.

PSH_2_WEB

Zvíťazili „Profies“ zo ZŠ Mládežnícka
Druhá časť športového zápolenia žiakov 5. – 9. ročníka sa následne uskutočnila na pešej zóne, kde sa deti snažili dať florbalový gól, hodiť basketbalovú loptu do koša alebo opäť spoločne postaviť vežu z pneumatík v čo najkratšom čase. „Bežalo sa mi celkom v pohode, i keď najťažšie bolo asi bežať po tých cyklotrialových kopcoch smerom späť. Naopak, najľahšie bolo pre mňa asi hádzanie granátom,“ zhodnotil disciplíny žiak gymnázia Simon Jeluš. Tohtoročným víťazom Púchovskýchšportových hier sa stali žiaci tímu s názvom „Profies“ zo ZŠ Mládežnícka, ktorých primátor Púchova Rastislav Henek slávnostne dekoroval medailami a víťazným pohárom. Všetci zúčastnení žiaci si z podujatia odniesli futbalovú loptu, ale hlavne príjemný pocit z príjemne stráveného dopoludnia. „Z hľadiska organizačného a technického zabezpečenia si myslím, že sme to zvládli. Je vidieť, že decká idú do toho s maximálnym vypätím a maximálnou snahou,“ zhodnotil športové podujatie jeden z organizátorov Miroslav Bučko.
Po úspešnom pilotnom roku Púchovských športových hier držíme organizátorom palce v ďalšom úsilí pri usporiadaní ďalších minimálne rovnako úspešných ročníkov.
-pam-

PSH_3_WEB