Púchovskí florbaloví juniori s premiérovým víťazstvom v sezóne

1002

Juniorský výber FBK Púchov potvrdil v domácom dvojkole stúpajúcu formu. Mladí Púchovčania predviedli dva kvalitné výkony, po ktorých najprv tesne nestačili na Topoľčany, aby potom v dramatickom zápase zdolali Trnavu. Pripísali si tak prvý triumf v aktuálnom ročníku.

V púchovskom drese nastúpili aj hráči, ktorí v tejto sezóne získavajú skúsenosti v mužskom tíme, a práve oni boli pomyselnými lídrami mladého kolektívu. Zápas s Topoľčanmi priniesol poriadnu drámu, ktorá sa spočiatku vyvíjala priaznivejšie v prospech domácich. Púchovčania vyhrávali po prvej tretine 4:3, v tretej tretine sa ujali vedenia 5:4 a zdalo sa, že dokráčajú k premiérovému bodovému zisku v sezóne. Topoľčany potom dvomi gólmi otočili na 5:6, avšak aj na to Púchov odpovedal, keď v predposlednej minúte vyrovnával Daniel Krajči. Vidina bodového zisku sa rozplynula 36 sekúnd pred koncom, keď sa hostia po púchovskej chybe dostali do vedenia a konečný výsledok 6:8 spečatili gólom do prázdnej brány pri power-play domácich.

Druhý duel taktiež priniesol napínavú zápletku až do posledných sekúnd. Púchov a Trnava sa nachádzajú na posledných priečkach tabuľky, obaja teda potrebovali v dôležitom zápase naplno bodovať. Púchovskí florbalisti opäť začali lepšie a po úvodnej tretine viedli 3:1, druhá časť im ale nevyšla a hostia vyrovnali na 5:5. O všetkom napokon rozhodla dramatická tretia tretina. Púchov sa v nej po obojstrannej gólovej smršti ujal vedenia 9:8, ktoré si udržal aj v dlhom oslabení pri záverečnom nápore súpera. Najlepším púchovským strelcom v rámci dvojkola bol so štyrmi presnými zásahmi Teodor Beriac.

Po prvej výhre v sezóne zavládla v púchovskom tíme veľká radosť. Triumf nad Trnavou bol síce tesný, ale podľa priebehu hry zaslúžený. „Hovorím za všetkých chalanov, ak poviem, že sa veľmi tešíme z premiérového víťazstva v ročníku. Výhra však už mohla prísť skôr, veľa zápasov skončilo našou prehrou o jeden či dva góly, teraz sa k nám konečne priklonilo aj potrebné šťastie. Proti Trnave sme podali výborný kolektívny výkon s napínavým, ale predsa len šťastným koncom. Celý tím nechal na ihrisku všetko, za čo spoluhráčom ďakujem. V najbližšom dvojkole v Seredi sa pokúsime na tento výsledok nadviazať, aby sme sa tak odrazili z posledného miesta tabuľky,“ zhodnotil kapitán juniorského tímu Erik Jurenka, ktorý v tejto sezóne získava skúsenosti aj v seniorskom výbere v 2. lige západ. Púchovčania zostali v tabuľke na poslednej 7. priečke, na konto im však pribudli premiérové dva body pri celkovom skóre 39:67.

Výsledky 5. dvojkola regionálnej ligy juniorov západ:

FBK Púchov – FbO Žochár Topoľčany 6:8 (4:3, 0:1, 2:4)

Góly: Briš 2, Beriac, Fongus, L. Žemla, Dan. Krajči

FBK Púchov – FBC 11 Trnava 9:8 (3:1, 2:4, 4:3)

Góly: Beriac 3, Jurenka 2, Fongus 2, M. Žemla 2

V zápasoch nastúpili: Laššák, Gamboš – Balla, Dan. Krajči, Šesták, L. Žemla, M. Žemla, Hanes, Briš, Pobežal, Fongus, Jurenka, Beriac