Púchovskí plavci na medzinárodnom preteku

194

V sobotu a nedeľu 23.-24.2.2019 sa naši reprezentanti zúčastnili medzinárodnej plaveckej súťaže Veľká cena Trnavy – na plavárni Materiálovotechnologickej fakulty STU v Trnave. V konkurencii 376 plavcov z 34 klubov z Poľska, Holandska, Českej republiky a Slovenska sme sa rozhodne nestratili. Významné je aj to, že celkovo bolo prihlásených okolo 550 pretekárov, pričom organizátori museli pristúpiť k nepopulárnemu kroku obmedzenia počtu súťažiacich – zredukovali ich na 376 pretekárov s celkovým počtom 1.799 štartov.

Tréneri Danka Strelčíková a Peter Bílik vyjadrili spokojnosť s dosiahnutými časmi našich borcov, pričom drvivá väčšina si odnášala aj nové osobné maximá v jednotlivých disciplínach. Ak to mám sumarizovať, 13 našich pretekárov absolvovalo v sobotu a nedeľu celkom 72 individuálnych štartov a z toho bolo vytvorených 63 nových osobných rekordov. Veľmi sa tešíme aj širokej účasti a podpore rodičov našich súťažiacich detí. Medzi úspešných reprezentantov púchovského klubu sa zaradili Samuel Jancík, Martin Matušík, Adelka Cengelová, Simonka Ciesarová, Karin Šmigurová, sestry Ina a Lucia Jurgové, Elizabet Marmanová, Lea Kmošenová, Matej Turza, Richard Pobežal, Cyprichová Daniela a Pavol Beňo.

Najviac zaujala svojím výkonom na 200m voľný spôsob Lea Kmošenová, ktorá svojím časom 2:08,68 nielenže vylepšila púchovský historický rekord, ale zároveň splnila aj limit na zaradenie do reprezentácie Slovenska vo svojej vekovej kategórii. Ako vidieť, tvrdá tréningová drina prináša svoje ovocie, námaha v tréningu sa prejavuje posúvaním vlastných osobných maxím a z toho vyplývajúcich aj posunoch v slovenskom rebríčku.

Peter Bílik, tréner