Púchovskí plavci zahájili pretekársku sezónu roku 2017

464

V sobotu (18. 2. 2017) sa reprezentanti Plaveckého klubu MATADOR Púchov prvýkrát v tomto roku zúčastnili pretekov (krajských majstrovstiev žiakov – preteky dlhých tratí), pričom pod týmto pojmom sa skrývajú najdlhšie olympijské trate v bazénovom plávaní a to vzdialenosti 1500 voľný spôsob (VS) a 800 VS. Pretekov sa zúčastnilo 10 klubov z nášho kraja, vrátane veľkých klubov ako Trnava, Piešťany, alebo Trenčín.

Naši plavci opäť preukázali, že svojím tréningovým úsilím a pretekárskym nasadením patria
v dlhých tratiach k špičke, keď titul majster stredoslovenskej oblasti získal Samuel Jancík v disciplíne 800 VS, pričom v disciplíne 1500 VS skončil na výbornom treťom mieste. Podobne titul majsterky oblasti získala Lea Kmošenová v tej istej disciplíne 800 VS s výborným časom 10:38,71, pričom druhé miesto a titul vicemajsterky získala opätovne naša reprezentantka Nina Hlúbiková, ktorá zaostala za Leou iba o 8,19 sekundy. Výborné výsledky tiež dosiahli ostatní zúčastnení púchovskí plavci, keď Valachová Vanda v kategórii juniorov obsadila druhú priečku na 800 metrov VS. Matušík Martin a Mário Hanták boli každý vo svojej vekovej kategórii v disciplíne 800 VS na tretej priečke a teda bronzovej pozícii. V konkurencii 109 plavcov sa nestratili ani iní naši pretekári, keď v rámci 11 štartov bolo prekonaných 9 osobných rekordov. Tréneri Danka Strelčíková a Peter Bílik boli s výsledkami svojich zverencov spokojní, keďže to boli po zimnej prestávke prvé preteky a už tie dali prísľub výkonnostného rastu zverencov.