Rekordná návšteva videla postup florbalistov do I. ligy!

378

Sobota 30. apríla 2016 sa do histórie púchovského florbalu zapíše zlatými písmenami. FBK Púchov vyhral v druhom finálovom stretnutí II. ligy nad Novou Dubnicou 8:6 a spečatil postup do celoslovenskej I. ligy. Na zápas si našlo cestu bezmála štyristo divákov, ktorí vytvorili na púchovské i slovenské pomery neopakovateľnú atmosféru.

Kulisa, v ktorej si hráči nepočuli vlastného slova – tak privítali fanúšikovia oboch tímov svojich miláčikov. Po slávnostnom nástupe s hymnou sa Púchovčania schuti pustili do súpera. Už v 3. minúte udrelo bratské duo Krajčiovcov, Dominik dával naľavo Danielovi, ktorý krížnou strelou prekonal brankára – 1:0. Dubničanov však rýchly gól nepoložil, práve naopak, postupne prebrali iniciatívu. Rezultátom bol vyrovnávajúci presný zásah Madaja z 11. minúty – 1:1. V 12. minúte už hostia viedli, keď svoju povestnú strelu nasmeroval medzi tri žrde slovenský reprezentant Marek Bulko – 1:2. Góly padali ako na bežiacom páse, presne v čase 14:00 sa zblízka presadil Karlubík a začínalo sa odznova – 2:2. Hektická prvá tretina priniesla množstvo chýb v defenzívnej činnosti oboch tímov a prejavovalo sa to na skóre. Dubnica krátko po vyrovnaní bleskovo odpovedala a Meliš prestrelil Tomáša – 2:3. V 18. minúte sa lopty ujal vo väčšej vzdialenosti obranca Cíbik a svojou taktiež dobre známou strelou vymietol ľavý horný roh – 3:3.

Do druhej tretiny nastúpil Púchov ako vymenený – domáci hrali koncentrovane a v útoku dokázali premieňať príležitosti. Už po 25 sekundách druhej tretiny strelil svoj druhý gól v stretnutí Daniel Krajči – 4:3. Výborný nástup domácich umocnil v 23. minúte Karlubík, ktorý namieril z ľavej strany do siete – 5:3. V 28. minúte hrali Púchovčania presilovku, Mišík prihral Cíbikovi a ten dával už na 6:3. Dubničania sa ešte vrátili do hry dvomi zlepenými gólmi. Janiga v 35. minúte upravoval na 6:4 a Bulko dorážkou v 36. minúte priblížil hostí na rozdiel jediného gólu. Púchov definitívne zlomil zápas v závere druhej časti. Pavel v 38. minúte zo svojej typickej pozície zvyšoval na 7:5 a Karlubík dovŕšil o niekoľko sekúnd hetrik.

Tretia časť už bola najmä o snahe hostí vynútiť si prípadný rozhodujúci tretí zápas v Dubnici. Púchovská defenzíva na čele s Tomášom ale pracovala vynikajúco a nepúšťala súpera k väčším príležitostiam. Dubnica v závere skúsila power-play a Meliš v 58. minúte ešte znižoval na 8:6. Na viac sa hostia nezmohli a tak mohli v hale prepuknúť postupové oslavy – Púchov postúpil do I. ligy!

Púchovčania začali sezónu dvomi prehrami. Od tej doby sa ale skonsolidovali, posilnili káder a v celej sezóne už prehrali len jediný duel v Piešťanoch. V play-off Púchov vyhral všetkých šesť zápasov a stal sa zaslúženým víťazom súťaže. Na zápasy FBK Púchov si začali postupne nachádzať cestu fanúšikovia a široká športová verejnosť. Domáci fanklub vytvoril na poslednom zápase búrlivú kulisu, ktorú môžu Púchovčanom na Slovensku mnohí závidieť. Fanúšikovia si pripravili choreografiu a prakticky neustále hnali domácich vpred.

Zároveň tak platí, že púchovský florbal bude v budúcej sezóne spolu so ženským volejbalovým tímom pôsobiť spomedzi športov v Púchove v najvyššej súťaži – v celoslovenskej I. lige. Z hľadiska počtu divákov sa finálový zápas zaradil medzi najnavštevovanejšie športové podujatia v Púchove v roku 2016.

2. finále II. ligy západ mužov:
FBK Púchov – ŠK Victory Stars Nová Dubnica 8:6 (3:3, 5:2, 0:1), konečný stav série 2:0
Góly: 3. Dan. Krajči (Dom. Krajči), 15. Karlubík (Zemko), 18. Cíbik (Bajtala), 21. Dan. Krajči, 23. Karlubík, 28. Cíbik (Mišík), 38. Pavel, 39. Karlubík (Bajtala) – 11. Madaj (Gregorík), 12. Bulko, 15. Meliš (Bulko), 35. Mich. Janiga (Bulko), 36. Bulko (Mich. Janiga), 58. Meliš (Gregorík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min. + Karlubík (Púchov) a Blažej (Dubnica) 10 min. za nešport. správanie
Presilové hry: 1:0
Rozhodovali: Jursa, Glonek
Návšteva: 390 divákov
Púchov: Tomáš (Schügerl) – Jak. Mrocek, Cíbik, Tuček, Korbaš, Bulejko, Štubňa, Jurenka – Dan. Krajči, Dom. Krajči, Joz. Mrocek – Ondrička, Mišík, Pavel – Zemko, Karlubík, Bajtala – Gajdoš, Gabriško
Dubnica: Vaško (35. Gelien) – Bulko, Káčer, Gregorík, Pšenák, Mar. Janiga, Meliš, Mich. Janiga, Guga, Blažej, Bajzík, Kubaščík, Gregorík, Madaj, Jelinek, Šebík, Hruboš, Húdok