Róbert Vittek otvoril nové ihrisko sTC

148

Najlepší strelec slovenskej futbalovej reprezentácie otvoril nové futbalové ihrisko. Strávi na ňom aj leto.

V Púchove sa už hrá futbal celoročne! Možnosti Sport and Training Centre Púchov (sTC) sa rozšírili o moderné vonkajšie futbalové ihrisko s umelou trávou, ktoré v piatok 31. mája 2019 popoludní slávnostne otvorili predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, primátorka Mesta Púchov Katarína Heneková, predseda Oblastného futbalového zväzu Nitra Štefan Korman a zatiaľ stále najlepší strelec slovenskej futbalovej reprezentácie Róbert Vittek. Slávnostného otvorenia športoviska sa zúčastnil aj poslanec NR SR Milan Panáček a primátori a starostovia z Horného Považia.

„Futbal bude navždy mojou veľkou láskou a hoci som už s aktívnou hráčskou kariérou skončil, ostávam mu verný. Naplno sa budem realizovať v našom Vittek Camp, veľkú časť tohto leta určite strávim práve v sTC Púchov, pretože je to komplex, ktorý spĺňa všetky kritériá na naše denné aj pobytové tábory. Nevylučujem, že budeme s týmto púchovským areálom spolupracovať celoročne. Svoje skúsenosti budem odovzdávať ďalším generáciám,“ povedal R. Vittek. Ku krytej futbalovej aréne pribudlo vonkajšie futbalové ihrisko s umelou trávou tretej generácie. Má rýchly sklz, vďaka čomu sa na ňom dajú dobre natrénovať kreatívne útočné aj obranné manévre. Ihrisko, tak ako celý areál sTC, bude slúžiť nielen Púchovčanom, ale aj malým a veľkým futbalistom z blízkeho i vzdialenejšieho okolia.

Športový areál je vybudovaný tak, aby poskytoval ideálne podmienky na turnaje a sústredenia. Pre futbal a jeho rozvoj sú teraz v Púchove minimálne také dobré podmienky, aké majú úspešné profesionálne kluby. „Futbal je šport, ktorý deti stále baví. Areál s TC Púchov je súčasťou Alexandra Complexu, kde si uvedomujeme, že je dôležité deti pre pohyb nielen motivovať, ale aj vytvárať‘ na športovanie vhodné podmienky. Sme mimoriadne hrdí, že sa nám to darí a prezradím, že už teraz pracujeme na ďalších novinkách pre šport, rodinu a aktívny oddych,“ vyjadrila sa PR manažérka Alexandra Complex Lucia Čibenková.

Zdroj: Alexandra Complex, foto: Slavomír Flimmel.