Skvelý comback Trnku, spoľahlivý Sůra

128

Obec Zlatníky (16 km od Bánoviec nad Bebravou) praje Ronaldovi Sůrovi zo športového klubu AMONREI PÚCHOV. Rony na otvorených majstrovstvách Slovenska v tlaku na lavičke (Zlatníky, 14. 8. 2021) v kat. M3 do 83 kg suverénne zvíťazil a stal sa majstrom Slovenska. Obhájil tak po druhý krát víťazstvo v Zlatníkoch. Je to v poradí už jeho desiaty titul v tlaku na lavičke. Zároveň sme si spoločne spomenuli aj na jeho stále platný Slovenský národný rekord 140 kg, ktorý utvoril v roku 2019 práve v Zlatníkoch.

Spoločne s ním súťažil aj ďalší člen športového klubu AMONREI PÚCHOV Jozef Trnka. V kat. M3 do 74 kg (nad 60 rokov) útočil na slovenský národný rekord 125 kg. Tento krát mu to nevyšlo a výkonom 115 kg získal striebornú medailu. Ako ho poznám, určite to nenechá len tak a na ďalších súťažiach o národný rekord znovu zabojuje.

Jozef Trnka je živou legendou v silovom trojboji. V 80. – 90. tych rokoch éry Československa a neskôr samostatného Slovenska získal 2x bronzovú medailu z majstrovstiev Európy a 5. miesto na majstrovstvách sveta. Po 24 rokoch odmlky sa v tichosti pripravoval na návrat k súťažným pódiám, aby sa nečakane objavil na MSR v silovom trojboji (Častá, 5. 6. 2021). Vybojoval hneď 3 medaile, 2x zlato a 1x striebro. Skvelý comback.

Ziskom 3 medailí dokázal, že stále svoje športové umenie ovláda. Jeho brat Ján ho pripravoval v zákulisí rozcvičovne, aby na každý pokus bol výborne pripravený. Oplatilo sa. Janko, veľká vďaka! Bola to pre nás (jeho manželka, brat Ján a ja ako kouč), ale aj pre neho veľká radostná udalosť. Pamätníci silového trojboja ho privítali s úctou a poctou aká patrí len šampiónom. Ďakujeme obom pretekárom za úspešnú reprezentáciu športového klubu AMONREI PÚCHOV.

Marián Prekop