Slovnaft daroval mestu Púchov tristo litrov dezinfekčného prostriedku Hygi plus

225

Keď sme s pani primátorkou rozmýšľali ako ďalej pomôcť našim seniorom, ktorí sú najohrozenejšou skupinou na koronavírus covid-19 prišli sme nato, že po rúškach, ktorých sme mimochodom pre našich seniorov zabezpečili a rozniesli už viac ako päťtisíc, je veľmi dôležité mať kvalitný dezinfekčný prostriedok na ruky a povrchy, ktorý ničí koronavírus. Lenže tu prichádzame na veľký problém. Kvalitnej a najmä účinnej dezinfekcie je nedostatok a keď sa aj nájde na pultoch obchodov sú predražené a naši seniori najmä s nízkymi dôchodkami si ju nemôžu dovoliť.

Slovenská spoločnosť Slovnaft vo svojom výskumnom centre so šikovnými zamestnancami vyvinula unikátny dezinfekčný prostriedok na ruky a povrchy Slovnaft Hygi plus. Prípravok Slovnaft Hygi plus je univerzálny dezinfekčný prostriedok, ktorý je použiteľný na povrchy aj pokožku. Výrobok je zaregistrovaný pre bežné použitie príslušnými úradmi. Iniciatívne som kontaktoval spoločnosť Slovnaft a predstavil im náš súbor opatrení pre našich seniorov. Veľmi sa im páčil a som rád, že mi včera pani riaditeľka sekcie v Slovnafte zatelefonovala pozitívnu správu. Rozhodli sa nášmu mestu venovať prvých 300 litrov ich unikátneho dezinfekčného prostriedku. Zásielka mala prísť až v priebehu budúceho týždňa a aj tu nás Slovnaft milo prekvapil a zásielku zabezpečil a doručil pred mestský úrad už dnes dopoludnia!

Veľmi ma to teší, pretože tým skôr budeme môcť 300 litrov dezinfekčného prostriedku rozdeliť do 300 ml fľašiek a rozdať tak prvým tisíc púchovským seniorom, ktorí ho získajú zdarma ako ďalšiu pomoc od mesta Púchov už budúci týždeň. Na záver by som chcel aj v mene všetkých Púchovčanov poďakovať za veľké gesto a pomoc spoločnosti Slovnaft. Verím, že v naštartovanej spolupráci budeme pokračovať a spoločne zdoláme neviditeľného súpera – koronavírus covid 19. Držme si v tom palce.

Lukáš Ranik, viceprimátor mesta