SNOW FILM FEST 2019 Púchov

109

Snow Film Fest je v Púchove už tradičným, neskoro jesenným, podujatím. Každoročne sa na ňom stretávajú priaznivci snehu, ľadu, hôr a dobrodružstva, aby si užili prehliadku zaujímavých filmov a prezentácií.

Aj tento rok sme v spolupráci Púchovskou kultúrou a Divadlom Púchov pripravili na stredu 27.novembra 2019 od 17:30 hod v kine Púchov, v poradí už piaty ročník, tohto výnimočného festivalu. Na svoje si prídu opäť hlavne milovníci extrémnych zážitkov, čerstvého prašanu a severskej divočiny. Hlavný program je zostavený zo štyroch zahraničných filmov a dvoch Slovenských, ktoré ako je už dobrým zvykom, doplní prezentácia lokálneho cestovateľa z nevšedného miesta. A na čo všetko sa môžete tešiť?

Zem kráľovnej Maud

Napríklad aj na dobrodružný film Zem kráľovnej Maud, ktorý vás zavedie do skalnatej časti Antarktídy – úchvatne krásnej, ale aj chladnej a nepriateľskej oblasti sveta, ktorá je aj napriek tomu alebo možno práve preto, vyhľadávaným miestom pre extrémne expedície. Skupina elitných horolezcov na čele s Alexom Honnoldom sa vydáva zdolať monumentálne skalné veže vystupujúce z tejto nehostinnej zamrznutej pustiny. Lezenie za polárnym kruhom prináša mrazenie v kostiach, chlad, ale predovšetkým nové zážitky a výzvy aj pre skúsenú skupinu lezcov.

Ice&Palms

Vo filme Ice&Palms sa dvom priateľom zrodil v mysliach nápad na nevšednú lyžiarsku expedíciu, ktorá začína priamo na prahu ich domu. Misia znie: na bicykli prejsť naprieč Alpami a zlyžovať tie najikonickejšie horské svahy, aké po ceste uvidia. V praxi to znamená päť týždňov dobrodružstva, 1800 km a 35 000 výškových metrov, aby sa ich sen stal skutočnosťou!

Zabardast

No a rozhodne „najväčšia šupa“ bude film Zabardast o neuveriteľnej freeride expedícii do srdca Karakoramu. Film o hľadaní jednej z najkrajších hôr na lyžovanie na našej planéte, hore tak vzdialenej, tak vysokej a tak náročnej, že žiadne chyby nie sú povolené. Čisté dobrodružstvo, aké sa dnes už tak ľahko nevidí!

Dva slovenské filmy

Nezabudli sme ani na domácu produkciu, ktorú odštartuje film Zo života horského meteorológa od režiséra Milana Ohurniaka. Ako už názov napovedá, film zachytáva spôsob života na horskej meteorologickej stanici Chopok pohľadom meteorológa a zároveň vás zasvätí aj do tajov horskej meteorológie. Druhý slovenský film vám predstaví Michala Bekeša – najrýchlejšieho Slováka na lyžiach, ktorý sa po svahoch preháňa rýchlosťou takmer 200 km/h.

PROGRAM

17:30         Otvorenie festivalu
17:35         Zem kráľovnej Maud
18:05         Zo života horského meteorológa
18:30         Ice & Palms
19:00         Prestávka
19:15         Michal Bekeš
19:25         Surfer Dan
19:35         Zabardast
20:35         Koniec

Viac informácií o filmoch nájdete na webe www.snowfilmfest.cz