Spoločnosť Continental získava špecialistu na výrobu foriem pre nákladné a špeciálne pneumatiky

382

• Spoločnosť EMT Púchov s.r.o. sa s účinnosťou od 2. apríla 2024 stala súčasťou podnikateľských aktivít spoločnosti Continental v oblasti pneumatík

• Akvizíciou tejto spoločnosti sa dopĺňa portfolio spoločnosti Continental pre technológiu výroby foriem

„Mať vlastné odborné znalosti pre všetky druhy foriem je významnou strategickou výhodou, vzhľadom na nestabilnú ekonomickú situáciuna celom svete,” povedal Dr. Bernhard Trilken, riaditeľ Výroby a logistiky, divízie Pneumatiky spoločnosti Continental.

Spoločnosť Continental získala špecialistu na výrobu foriem – spoločnosť EMT Púchov s.r.o., so sídlom v Púchove na Slovensku. Všetky akcie spoločnosti EMT Púchov s.r.o., ktorá bola dlhodobým dodávateľ spoločnosti Continental sa previedli s účinnostou od 2. apríla 2024 na spoločnosť Continental. Výrobca pneumatík uzavrel dohodu s akcionármi spoločnosti EMT Púchov s.r.o., ktorej väčšinovým akcionárom je spoločnosť Dynamic Desig so sídlom v Rumunsku. Spoločnosť Continental prevzala taktiež všetkých 107 zamestnancov, ktorí majú odborné znalosti a skúsenosti vo výrobe foriem. Ďalšie podrobnosti dohody neboli zverejnené. Spoločnosť EMT Púchov s.r.o. je výrobcom špeciálnych foriem, hlavne pre nákladné a špeciálne pneumatiky. Spoločnosť sa vo svojej výrobe špecializuje predovšetkým na frézovanie foriem z ocele. Akvizíciou spoločnosti EMT Púchov s.r.o., spoločnosť Continental skompletizuje svoje portfólio technológií výroby foriem. Výrobca pneumatík Continental môže od tohto momentu v prípade potreby vyrábať formy na všetky druhy pneumatík. Prvým významný krokom v tomto smere bolo prevzatie nemeckého výrobcu foriem – spoločnosti A-Z Formers, v roku 2015 a českého výrobcu foriem – spoločnosti VFC, v roku 1993. Obidve prevzaté spoločnosti sa špecializujú na výrobu foriem pre pneumatiky osobných vozidiel.

Vďaka akvizícii spoločnosti EMT Púchov s.r.o. môžeme v oblasti výroby foriem v prípade potreby konať úplne nezávisle. Mať vlastné odborné znalosti pre všetky druhy foriem je významnou strategickou výhodou, vzhľadom na nestabilnú ekonomickú situáciu na celom svete,” povedal Dr. Bernhard Trilken, riaditeľ Výroby a logistiky, divízie Pneumatiky spoločnosti Continental.

Formy sa používajú pri konštrukcii pneumatík ako súčasť lisovania pneumatík. V tomto kroku výroby, sa surová guma premení na pružnú a elastickú gumu. Pomocou foriem získava pneumatika požadovanú stabilitu a tvar.

„Sme skutočne nadšení z posilnenia technológií, ktoré nám priniesla spoločnosť EMT Púchov s.r.o. do portfólia spoločnosti Continental. Spoločnosť EMT Púchov s.r.o. je našim dhodobým partnerom, vďaka čomu je vzťah so spoločnosťou Continental veľmi blízky“, povedala Julia Sadrina, ktorá je celosvetovo zodpovedná za výrobu foriem a strojných zariadení pre pneumatiky v spoločnosti Continental.

Spoločnosť Continental neustále investuje do digitalizácie a automatizácie svojich výrobných aktivít v 20 výrobných závodoch a 16 vývojových pobočkách na celom svete. Dôraz kladie na výskum a vývoj inovatívnych technológií, alternatívnych surovín, ekologickú výrobu, ako aj proces neustáleho zlepšovania sa v celkovej efektívnosti logistiky. Najneskôr v roku 2050 sa výrobca pneumatík snaží dosiahnúť 100 percentnú neutralitu v celom svojom hodnotovom reťazci.

Continental Tires Slovakia, s.r.o.