Starší žiaci VŠK Púchov tretí na turnaji v Nitre

1151

Družstvo starších žiakov VŠK Púchov sa v sobotu 26.9. zúčastnilo v Nitre kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja vo volejbale starších žiakov. Zo slovenských tímov skončili najlepšie.

Účastníci: VSC Zlín (CZ), SG VK Brno (CZ), Nitra, Komárno, Nové Mesto n/V, VŠK Púchov.

VŠK PU-Nové Mesto n/V 2:1 /-19,19,15/

Zostava: Martin Kováčik /C/, Alex Pusztay, Jakub Martinák, Dominik Babčan, Martin Šomko, Matúš Gromada, libero-Stanislav Cíbik /Matej Turčáni, Oliver Pišoja/ tréneri I.Štefko ml.,I.Štefko st.
V úvodnom zápase základnej skupiny svojím výborným výkonom zdolali starší žiaci (ročník 2000 a mladší) VŠK Púchov domáce družstvo Nitry a v druhom stretnutí s neskorším víťazom celého turnaja Zlínom prehrali po obetavom výkone pomerom 2:1. V skupine o 1.-4. miesto družstvo VŠK Púchov narazilo na jedno z najlepších družstiev na turnaji – Brno a po sympatickom výkone mu podľahlo v pomere 0:2.
Najvyrovnanejší zápas sa odohral s družstvom z Nového Mesta nad Váhom o konečné 3. miesto. Prvý set družstvo VŠK Púchov prehralo na základe vlastných nevynútených chýb, no nesmiernou bojovnosťou hneď od úvodu 2.setu sa mu podarilo vyrovnať stav stretnutia. V tajbrejku si súperi nič nedarovali, lepšie momenty striedali horšie, no starší žiaci VŠK Púchov sa v závere samotného stretnutia vyburcovali k maximálnemu výkonu a po veľmi napínavej koncovke zvíťazili a obsadil výborné 3. miesto za družstvami Zlína a Brna. 4.miesto obsadilo Nové Mesto n/V, 5.miesto domáca Nitra a 6.miesto Komárno.