Staršie žiačky 1.VK predviedli famózny obrat!

385
Ilustračné foto: S. Flimmel

Z družstiev 1.VK Púchov sa ako prvé v novom roku predstavili staršie žiačky, ktoré v telocvični ZŠ Mládežnícka privítali v sobotu 18.1. hostky z HITu Trnava.

V 10.kole súťaže Majstrovstiev SR – oblasti Západ sa stretli títo súperi po druhý raz, v 1.kole sa v Trnave tešili z výhry Trnavčanky, vyhrali 3:0 a 3:1. Po polovici súťaže bola Trnava na 4.mieste, Púchov na 7.mieste so stratou iba 2 víťazstiev. Domáce mali teda tú správnu motiváciu, ale tlak a nervozita im zväzovala ruky i nohy. Začiatok zápasu im vôbec nevyšiel, Trnava poľahky získala vedenie 2:10. Domáce sa po oddychovom čase ukľudnili, spresnili príjem podania a začali sa presadzovať aj v útoku, najmä smečmi z okraja siete. Súperov náskok sa zmenšoval, až na tesných 18:19. Potom sériou chýb darovali set súperovi, Trnava vyhrala 1.set 19:25.

Druhý set bol vyrovnaný, družstvá sa striedali vo vedení, ale koncovku najtesnejším rozdielom 23:25 uhrala Trnava, stav bol 0:2 na sety. Púchovčanky sa nezlomili, pridali dôraz na podaní, Zoja Červená i Nina Chovancová podaním rozleptali psychiku súpera, na smeči sa rozbehla Natália Zugová a aktivitu prevzali domáce. Koncovka 25:23 teraz vyšla v prospech 1.VK, stav zápasu bol 1:2 na sety. Rozbehnuté Púchovčanky zvalcovali súperky 25:18 vo 4.sete a vynútili si rozhodujúci 5.set tiebreak. V ňom súperkám nedali šancu, od začiatku stále viedli, 3:1, 6:3, strany sa menili za stavu 8:5. Umnou hrou udržali 3-bodový náskok až do víťazného konca 15:12 a zavŕšili famózny obrat v 1.zápase z 0:2 na 3:2.

V 2.stretnutí dostali šancu na ihrisku postupne všetky hráčky z lavičky 1.VK, prvý set vyhrali domáce, druhý hostky, ale 3. a 4. set si udržali pod kontrolou domáce a zaslúžene vyhrali 2.zápas 3:1. Púchov sa v zápasoch spoliehal na účinné podanie, hru šikovne riadila nahrávačka Zoja Červená, v útoku boli veľmi efektívne smečiarky Natália Zugová a Nina Chovancová, ku ktorým sa na poste diagonálnej hráčky pripojila dobrou hrou Vanda Chovancová. Výborný výkon v oboch zápasoch predviedla na bloku perspektívna Nela Žiačiková, ktorá začala s tréningom volejbalu iba pred 5 mesiacmi, a už začína byť platnou hráčkou v základnej zostave družstva.

1.VK Púchov – HIT Trnava 3:2 (-19,-23,23,18,12) a 3:1 (24,-13,19,18) Zostava 1.VK Púchov: Červená (kpt.), Chovancová N., Chovancová V., Mušáková, Žiačíková, Golitková, liberka Mikáčová, striedali: Zugová, Kalusová, Mierna, Hamárová, Vrábliková, tréner M.Suchánek. Nasledujúce zápasy st. žiačok: 25.1. v Komárne, 1.2. doma proti Skalici B, 8.2. v Nových Zámkoch.

VOLEJBALOVÁ PRÍPRAVKA pre DIEVČATÁ

1. VOLEJBALOVÝ KLUB PÚCHOV v spolupráci s mestom Púchov otvoril novú volejbalovú prípravku, určenú dievčatám 3., 4, a 5. ročníka základným škôl. Volejbal ako kolektívny šport pomáha začleneniu do kolektívu, podporuje zmysel pre zodpovednosť a disciplínu, je to ideálny šport pre dovolenky. Rýchly, dynamický a zároveň bezkontaktný: nedochádza k priamemu fyzickému kontaktu so súperom. Volejbal má veľa foriem, klasický 6-tkový „veľký“ volejbal, MIDI-volejbal (4 proti 4), MINI-volejbal (3 proti 3), plážový beach-volejbal či snow-volejbal (volejbal na snehu), alebo len jednoduché odbíjanie vo dvojici.

Naučíte sa základné techniky odbitia lopty, zlepšíte svoju fyzickú kondíciu a odolnosť, sme zapojení do majstrovských súťaží Slovenskej volejbalovej federácie a zúčastňujeme sa rôznych turnajov doma i v zahraničí.

Dievčatá: Tak neváhajte a príďte ! Každý pondelok a každá streda od 16:00 v telocvični ZŠ Mládežnícka, vchod zozadu.

Prihlásiť sa je možné na ktoromkoľvek tréningu po celý rok, volejbalová prípravka (pre 3. až 5.ročník ZŠ) má tréningy v pondelky 16:00-17:30 a stredy 16:00-18:00 v telocvični ZŠ Mládežnícka. Otázky a informácie: M.Suchánek, 0905/262613 alebo www.volleypuchov.sk. Si staršia ako 5.ročník ZŠ a chcela by si tiež skúsiť volejbal? Príď, nájdeme možnosť, máme družstvo mladších žiačok MINI-volejbalu a MIDI-volejbalu, družstvo starších žiačok, aj družstvo kadetiek.