Štatistikám SMHL kraľujú hasiči Podhoria

307
Najrýchlejší požiarny útok v uplynulom ročníku SMHL majú na konte v domácej súťaži dobrovoľní hasiči z Podhoria. Foto: Archív SHML.

Uplynulý týždeň sme v Púchovských novinách priniesli hodnotenie uplynulého
ročníka nadnárodnej súťaže dobrovoľných hasičských zborov – Slovensko-moravskej hasičskej ligy z pohľadu jej šéfa Ľuboša Kamenického. Dnes sa pozrieme na štatistické údaje skončeného ročníka.

Najrýchlejší požiarny útok
Najrýchlejší požiarny útok časom 13,16 sekundy majú v mužskej kategórii na svojom konte v minulom ročníku SMHL dobrovoľní hasiči zo Stupného. Nasledovali Podhorie (13,20 sekundy) a Brumov B (13,24 sekundy). Do elitnej desiatky minuloročných najrýchlejších požiarnych útokov sa dostali iba prvé tri družstvá celkového poradia Slovensko-moravskej
hasičskej ligy – Podhorie, Brumov B a Stupné.
V ženskej časti súťaže patria dva najrýchlejšie požiarne útoky dievčatám z Ihrišťa, ktoré sa ako jediné v celom seriáli dostali pod 16-sekundovú hranicu časom 15,78 sekundy. Druhý najrýchlejší útok Ihrišťaniek mal čas 16,06 sekundy. Nasledovali dva požiarne útoky žabiek z Nosíc s časmi 16,11 sekundy a 16,17 sekundy. Až na piatom mieste v rebríčku najrýchlejších útokov medzi ženami sú celkové víťazky seriálu Dežerice. Rekordným rekordom celej SMHL od jej založenia pred 15 rokmi je požiarny útok dobrovoľných hasičov z Podhoria, ktorí ho časom 12,93 sekundy vytvorili v minulom roku. Ženský rekord držia časom 15,53 sekundy dobrovoľné hasičky DHZ Moškovec ešte z roku 2013.

Najrýchlejší zostrek
Tri najrýchlejšie zostreky sezóny medzi mužmi si rozdelilo opäť trio najlepších v celkovom poradí. Najrýchlejší zostrek sezóny sa podaril víťazom uplynulého ročníka SMHL – dobrovoľným hasičom z Podhoria, ktorí pravým prúdom na domácej súťaži „skolili“ terč
za neuveriteľných 12,77 sekundy. Ďalšie dva najrýchlejšie zostreky patrili Stupnému (12,83 sekundy) a Brumovu B (12,84 sekundy).
V ženskej súťaži patrí prvenstvo za najrýchlejší zostrek víťazkám z Dežeríc časom 15,51 sekundy. Druhý najrýchlejší zostrek majú na konte ženy Ihrišťa (15,58 sekundy) a Nedašovej Lhoty (15,63 sekundy). Rekord 15-ročnej histórie SMHL v najrýchlejšom
zostreku držia rovnako Podhorania, ktorí v roku 2016 zostrekli terč za 12,66 sekundy. Medzi ženami sú rekordérkami časom 15,14 sekundy žabky z Nosíc, vytvorili ho v roku 2015.

Najviac víťazstiev
Najväčší počet víťazstiev v 14-dielnom seriáli uplynulého ročníka Slovensko-moravskej ligy majú v mužskej kategórii na svojom konte dobrovoľní hasiči z Podhoria, ktorí triumfovali celkovo sedemkrát. Štyri víťazstvá zaknihoval Burmov B a tri Stupné. Zaujímavosťou
je, že trio najlepších z uplynulého ročníka nepustilo v celom jeho priebehu na najvyšší stupienok žiadne iné družstvo.
Medzi ženami na prvé miesto vystúpilo v uplynulom ročníku hneď päť družstiev.
Najčastejšie na piedestáli stáli viťazky z Dežeríc, ktoré ovládli päť súťaží. Po tri prvenstvá si vybojovali žabky z Nosíc a Ihrišťanky, dvakrát triumfovala Nedašova Lhota a jedno prvnestvo si na svoje konto prekvapujúco pripísal aj nováčik z Kocurian.

-pok-

Dva najrýchlejšie požiarne útoky patria dievčatám z Ihrišťa. Foto: Archív SHML