Štefan Ondrička: Najväčšou prioritou je umelá tráva na futbalovom štadióne

622

Mohli by ste sa nám v úvode rozhovoru predstaviť a prezradiť niečo zo svojho životopisu?
Volám sa Štefan Ondrička mám 35 rokov a od narodenia bývam v Púchove, momentálne v Horných Kočkovciach. Som ženatý a mám tri krásne deti. Čo sa týka môjho životopisu – základnú školu som absolvoval na ZŠ Komenského, následne som pokračoval na SPŠ Odevná a mám vyštudovanú Fakultu priemyselných technológií v Púchove, aktívne som hrával futbal za FK Matador Púchov, taktiež podnikám a momentálne som konateľom MŠK Púchov, s. r. o.

Čo Vás viedlo a motivovalo prihlásiť sa na funkciu konateľa MŠK Púchov?
Ako som spomínal, od malička som bol hráčom futbalového klubu Matador Púchov a k tomuto areálu mám vytvorený silný vzťah. Preto, keď bola možnosť prihlásiť sa na funkciu konateľa, neváhal som ani sekundu. A som veľmi rád, že sa mi podarilo uspieť vo výberovom konaní. Verím, že vloženú dôveru do mojej osoby oplatím svojou aktívnou prácou.

Konateľom MŠK (ešte predtým vo funkcii prokuristu) ste viac ako 5 mesiacov. Ako hodnotíte za ten čas fungovanie mestského športového klubu?
Už aj pre Púchovskú televíziu a pri komunikácii s poslancami som hovoril, že situáciu v MŠK Púchov je treba hlavne stabilizovať. Keďže v poslednom období boli medziľudské vzťahy naštrbené, čo podľa môjho názoru spôsobovalo komunikačné nedorozumenia. Vzhľadom na veľkosť areálu MŠK bolo nutné začať realizovať nutné opravy do majetku a taktiež investovať do zveľadenia športovísk pod našou správou, aby slúžili občanom v čo najväčšom rozsahu.

Blíži sa rok 2017 a tým aj príprava rozpočtu. Čo patrí medzi Vaše najväčšie priority, napríklad v oblasti investícií?
Medzi naše najväčšie priority patrí určite realizácia absorpčného odsávania vzduchu na zimnom štadióne, čím sa eliminuje vytváranie hmly. Na futbalovom štadióne je v havarijnom stave tribúna, do ktorej zateká z viacerých strán. Pracujeme aj na vízii vybudovania umelej trávy, to je jednoznačne naša najväčšia priorita. Chlapci na rozvíjanie svojho talentu a na skvalitnenie tréningového procesu takéto ihrisko potrebujú. V dnešnej dobe ho už majú aj väčšie slovenské „dediny“, preto je smutné, že za tie roky sa to v Púchove nepodarilo zrealizovať. Opäť sa bude zrejme otvárať grant Hattrick z UEFA na budovanie ihrísk s umelým povrchom. Našou snahou je preto takýto grant určite získať.

Prejdime k športovej činnosti. Futbal sa po Vašom príchode veľmi rýchlo stabilizoval. Muži hrajú o špičku tabuľky, taktiež sa celkom darí aj mládeži. Čomu to pripisujete najviac?
Veľmi ma teší, že situácia na futbale sa dokázala stabilizovať a dokonca v krátkom čase krok po kroku aj rásť. Určite veľkú zásluhu má na tom manažér futbalu Marek Šimáček, jasne ukázal, že jeho skúsenosti aj napriek nižšiemu veku prinášajú ovocie. Veľkým pozitívom je aj rozšírenie počtu družstiev prípraviek malých detí. Je za tým naštartovanie náborov do futbalových tried na našich školách a škôlkach.

Ako hodnotíte situáciu v hokeji?
V púchovskom hokeji je zreteľne vidno, že sa dlhodobejšie koncepčne pracuje s mládežou. Naše mládežnícke kategórie jednoznačne prevyšujú svojím hokejovým umením klasické hokejové bašty. V tomto trende chceme naďalej pokračovať. Tento rok sme po dlhšom čase prihlásili juniorov a som v očakávaní ako prispeje obnovenie juniorov ku lepšiemu prechodu z dorasteneckej kategórie do mužov.

Úspešne sa dotiahla aj transformácia volejbalu pod krídla MŠK Púchov. Ako hodnotíte tento krok?
Je pravda, že transformáciu mládežníckeho volejbalu máme úspešne za sebou. Avšak ešte nás čaká veľa práce, aby sme volejbal nastavili na našu požadovanú úroveň. Chlapci už aj hrajú svoje zápasy pod krídlami MŠK Púchov. Uvidíme, ako sa im pod novou značkou bude dariť. Verím, že úspešne.

Zhováral sa Lukáš Ranik

msk_logo_web msk_plavaren_web