Stolný tenis: Rázny krok Lysej k záchrane, zdolala aj tretí Trenčín

350
Dominik Panáček sa v sobotu plným bodovým zásahom proti Trenčínu a Trenčianskej Teplej postaral o dve cenné víťazstvá Lysej pod Makytou v štvrtej lige. Lysá sa tak prakticky zachránila v súťaži.

KRAJSKÉ A OBLASTNÉ STOLNOTENISOVÉ SÚŤAŽE

3. liga muži
Stolní tenisti Dolných Kočkoviec si dvomi domácimi prehrami takmer definitívne podpísali zostupový osud a v budúcej sezóne by sa mali predstaviť v štvrtej lige. Za domácimi stolmi nestačili na mužstvá z hornej polovice tabuľky a hoci podali obetavý výkon, od stolov odchádzali dvakrát so sklonenými hlavami.
Výsledky:
23. kolo: Slovan Dolné Kočkovce – ŠKST Sedmerovec 5:13 (Janiš 2, Blaško 1, R. Škrabko 1, J. Škrabko 1), Karpatia Prievidza – Bošany B 9:9, V. Uherce B – Prusy 4:14, Ladce – Trenčín B 11:7, Stará Turá – Lazany 9:9, Nové Mesto B – STK Prievidza 10:8
24. kolo: Slovan Dolné Kočkovce – Keraming Trenčín B 8:10 (Michalec 3, R. Škrabko 2, J. Škrtobko 1, Chobot 1, štvorhra), Partizánske B – Prusy 2:16, Ladce – Sedmerovec 5:13, Nové Mesto B – Lazany 9:9, Stará Turá – STK Prievidza 12:6
1. Prusy 22 22 0 0 295:101 66
2. N. Mesto B 21 15 2 4 233:145 53
3. Ladce 20 15 0 5 218:142 50
4. Sedmerovec 20 14 1 5 220:140 49
5. Karpatia PD 21 10 3 8 198:180 44
6. Trenčín B 20 10 0 10 187:173 40
7. Lazany 20 7 5 8 179:181 39
8. St. Turá 21 8 2 11 169:209 39
9. Bošany B 21 6 2 13 169:209 35
10. STK PD 20 5 2 13 150:210 32
11. Partizánske B 20 5 1 14 140:220 31
12. V. Uherce B 20 4 2 14 122:238 30
13. D. Kočkovce 20 2 0 18 114:246 24

4. liga muži
Nováčik štvrtej ligy – Lysá po Makytou dokázal v sobotu za domácimi stolmi dvakrát zvíťaziť a štyri kolá pred koncom súťaže sa odpútal na rozdiel šiestich bodov od zostupovej priečky. Lysania tak urobili zrejme rozhodujúci krok k záchrane a štvrtú ligu si zahrajú aj na budúci rok.
Výsledky:
19. kolo: OZ Lysá pod Makytou – STK PC Trenčianska Teplá B 10:8 (Panáček 4, Schulcz 2, Ladecký 2, 2x štvorhra), Oslany – Chocholná-Velčice 11:7, Diviaky – Otrhánky 17:1, STK Prievidza B – Zeder Prievieza 12:6, Handlová – Tužina 9:9, TTC PB B – Trenčín C 8:10
20. kolo: OZ Lysá pod Makytou – Keraming Trenčín C 11:7 (Panáček 4, Schulcz 2, Ladecký 2, Janíček 1, 2x štvorhra), Diviaky – Chocholná-Velčice 16:2, Oslany – Otrhánky 12:6, STK Prievidza B – Tužina 3:15, Handlová – Zeder Prievidza 9:9, TTC PB B – T. Teplá B 13:5
1. Diviaky 20 14 4 2 226:134 52
2. Tužina 20 13 4 3 222:138 50
3. Trenčín C 20 12 2 6 191:169 46
4. T. Teplá B 20 12 1 7 207:153 45
5. Oslany 20 10 3 7 193:167 43
6. Handlová 20 7 8 5 197:163 42
7. STK PD B 20 8 2 10 150:210 38
8. TTC PB B 20 8 2 10 174:184 38
9. Otrhánky 20 5 5 10 158:202 35
10. Lysá 20 6 2 12 158:202 34
11. Chocholná 20 3 3 14 140:220 29
12. Zeder PB 20 2 4 14 142:216 28

5. liga muži
19. kolo: Pružina A – N. Dubnica C 8:10, Krupa 3, Sádecký, Behro po 2, 1 štv. – Pšenková, Garaj po 3, Machciníková 2, Grambličková 1, 1 štv., Pruské A – Slovan PB A 9:9, J. Šatka 3, Jakúbek, Beránek po 2, Cibík 1, 1 štv. – P. Kvaššay 4, Zemančík 3, Šuba 1, 1 štv., Ladce B – Medeko PB 13:5, Hromek, Jankovský ml. po 4, Gajdošík, Kvasnica po 2, 1 štv. – Herco 2, Lipa, Lauš po 1, 1 štv., TTC PB C – Dol. Moštenec A 6:12, Gaduš 4, Lieskovský 2 – M. Višenka, Podmaník st. po 3, Kmecík, Bírošík po 2, 2 štv., N. Dubnica B – Dol. Kočkovce B 11:7, Hufnágel 4, Prekop 3, Oravec 2, Pšenka 1, 1 štv. – R. Škrabko, Fedora, P. Majdán po 2, 1 štv., Dubnica – Sedmerovec B 14:4, Topák, Gereg po 4, Slivka 3, Eckeret 2, 1 štv. – M. Šelinga ml. 2, P. Barták 1, 1 štv.
1. D. Moštenec 19 19 0 0 277:65 57
2. Ladce B 19 12 2 5 201:141 45
3. N. Dubnica B 19 12 1 6 186:156 44
4. Dubnica 19 10 3 6 191:151 42
5. Pruské 19 10 2 7 179:163 41
6. Slovan PB 19 7 4 8 164:178 37
7. Sedmerovec B 19 7 3 9 159:183 36
8. Pružina 19 6 4 9 159:183 35
9. TTC PB C 19 6 3 10 144:198 34
10. N. Dubnica C 19 3 5 11 130:212 30
11. Medeko PB 19 2 6 11 135:207 29
12. D. Kočkovce B 19 2 3 14 127:215 26

6. liga muži
19. kolo: Sedmerovec C – Dohňany 9:9, Galko 3, A. Mišík, Mazán, Miloš Šelinga po 2 – M. Baška, R. Baška, Hološko po 2, Junga 1, 2 štv., Pruské B – Slovan PB B 6:12, Burdej 3, Černej 2, 1 štv. – Hlubina 4, Cedzo 3, P. Gálik, Tabaček po 2, 1 štv., Červ. Kameň – Nozdrovice A 7:11, Ľ. Dohňanský, Oboňa po 2, Bajzík, P. Dohňanský po 1, 1 štv. – J. Letko, J. Kalus po 3, Koštialik, Didek po 2, 1 štv., TTC PB D – Ladce C 17:1, Lieskovský,  Wallenfelsová, Čelko st. po 4, Kulichová 3, 2 štv. – Pišta 1, JoLa Dubnica – Zliechov 9:9, Rojkovič 4, Zajac 2, Lalinský, Hebr po 1, 1 štv. – Kameništiak, D. Mišík st. po 3, Krcheň 2, 1 štv., Dol. Mariková – Milochov A 5:13, Žiačk, Striženec po 2, 1 štv. – Režný 4, Kunovský, Benko po 3, Lutišan 2, 1 štv.
1. Zliechov 19 15 4 0 213:129 53
2. Slovan PB B 19 15 1 3 213:129 50
3. Nozdrovice 19 11 4 4 204:138 45
4. Pruské B 19 11 3 5 202:140 44
5. Ladce C 19 6 7 6 167:175 38
6. D. Mariková 19 6 5 8 155:187 36
7. TTC PB D 19 7 2 10 167:175 35
8. Sedmerovec C 19 6 3 10 154:188 34
9. Dohňany 19 6 2 11 157:185 33
10. Milochov 19 5 2 12 132:210 31
11. JoLa DCA 19 2 6 11 150:192 29
12. Č. Kameň 19 4 1 14 138:204 28

7. liga muži
23. kolo: Milochov B – TTC PB E 13:5, Gazdík, Balušík po 4, Duško, Hradňanský po 2, 1 štv. – Martaus, Babčan po 2, 1 štv., Dol. Kočkovce C – Miracles Dubnica  11:7, Crkoň, Hudec po 4, Gerbel, Ptáček po 1, 1 štv. – R. Fatrsík, Jakuš, Heštera po 2, 1 štv., Púchov A – voľno, Nozdrovice B – Dol. Moštenec B 1:17, Zemanovič 1 – Baláž, Ľ. Melicherík, Ľ, Višenka po 4, I. Melicherík 3, 2 štv., Púchov B – Šebešťanová 1:17, Kvasnička 1 – J. Petrík, Zaukolec, Šesták po 4, Krajči 3, 2 štv., 3. ZŠ Dubnica – Udiča 4:14, P. Čilek ml. 2, Ševček, P. Čilek st. po 1 – Kostka, Šuška po 4, Turiak 3, Harvánková 1, 2 štv., Beluša – Pružina B predohrané 11:7, I. Hrevuš, Ľ. Hrevuš po 4, Ochotnický, J. Kalus ml. po 1, 1 štv. – Topor, D. Olšovský, Petrovič po 2, 1 štv.
1. D. Moštenec B 22 21 0 1 314:82 64
2. Šebešťanová 22 20 0 2 285:111 62
3. Udiča 22 13 2 7 228:168 50
4. Beluša 21 13 1 7 219:159 48
5. D. Kočkovce C 21 12 1 8 203:175 46
6. Nozdrovice B 21 12 0 9 181:197 45
7. Pružina B 21 10 1 10 195:183 42
8. Miracles DCA 21 10 1 10 205:173 42
9. Milochov B 21 8 3 10 193:185 40
10. TTC PB E 21 5 2 14 137:241 33
11. Púchov A 21 5 2 14 166:212 33
12. Púchov B 21 1 1 19 78:300 24
13. ZŠ Dubnica 21 1 0 20 80:298 23
-pok-

Rezerva Odemy Púchov sa v dvoch po sebe idúcich stretnutiach stretla s dvomi vedúcimi mužstvami tabuľky. Púchovčania podľa očakávania prehrali, no do ďalšej sezóny budú pre nich podobné zápasy výbornou školou. O jediný bod Púchovčanov sa proti Šebešťanovej postaral Jakub Kvasnička.
Foto: Milan Podmaník.