Súťaž s Najväčším Slovákom pozná svojho víťaza

139

Výhercu VIP karty Slovenského národného múzea vybrala na základe hlasovania verejnosť, víťaza na druhom a treťom mieste zamestnanci župného úradu.  

Tematicky ladená súťaž s generálom M. R. Štefánikom spoznala autora víťazného príspevku. Na základe hlasovania ľudí na facebookovom profile Trenčianskej župy sa ním stal tretiak Dávid K. zo župného Gymnázia Milana Rastislava Štefánika v Novom Meste nad Váhom. Ten umelecky stvárnil politika, generála, diplomata, astronóma svetového rozmeru vo forme básne s rovnomenným názvom Milan Rastislav Štefánik. Výhrou pre neho je VIP karta Slovenského národného múzea, s ktorou môže navštíviť 18 pobočiek SNM po Slovensku. V termíne od 3. do 15. októbra 2020 mohla verejnosť hlasovať za 26 originálnych príspevkov – 11 kresieb, 7 básničiek a 8 úvah.  

Vstupenku pre dve osoby do Múzea Milana Rastislava Štefánika v Košariskách za druhé miesto získala študentka kvinty na novomestskom gymnáziu Rebecca Sofia Š., ktorá slovnými spojeniami súvisiacimi so životom Najväčšieho Slováka vytvorila jeho originálny portrét. Výherkyni na treťom mieste, druháčke na Strednej zdravotníckej škole v Považskej Bystrici Barbore B., poputuje vstupenka pre jednu osobu do Múzea M. R. Štefánika v Košariskách za jej osobitú úvahu o košarišskom velikánovi. Ceny do súťaže venovalo Slovenské národné múzeum – Múzeum M. R. Štefánika v Košariskách.   

Zdroj: TSK