Terezka Srogončíková dvakrát na pódiu

65

V Martine sa konal V. ročník Martinských 60-ok, ktorými sa štartuje úvodné kolo seriálu pretekov III. ročníka Stredoslovenskej hasičskej ligy. Spojený bol s prvým kolom II. ročníka Stredoslovenskej hasičskej ligy v 100-vkách zaradeného do Hasičského dvojboja SSHL v 100 m a vežiach. Organizátori súťaže pripravili, ako už tradične, dve súťažné dráhy na tartanovom povrchu v areáli Súkromnej základnej školy Tomáša Zanovita.

Najskôr súťažiaci absolvovali disciplínu beh na šesťdesiat metrov cez prekážky v poradí prípravka, mladšie dievčatá, mladší chlapci, staršie dievčatá a starší chlapci. Ako prvé súťažili detičky – prípravkári, ktorí sa do boja pustili s detskou neistotou, ale s veľkou bojovnosťou. Prvé miesto si vybojoval Filip Kleskeň z DHZ Turčianske Teplice a u dievčat z prípravky to bola Ninka Oravcová z DHZ Madunice. V kategórií mladšie dievčatá zvíťazila Simona Sečkárová a Alexander Ridzik (mladší chlapci ) obaja z Púchova. Po týchto kategóriách prišiel rad na staršie dievčatá, kde máme aj my svoje zastúpenie – Terezku Srogončíkovú. V rozbehu bežala s Michaelou Petruškovou zo Spišskej Novej Vsi a napokon sa práve ony dve podelili o prvé dve priečky. Terezka dosiahla výsledný čas 13,19 sekundy a obsadila 2. miesto, keď za Michaelou zaostala o 0,08 sekundy. U starších chlapcov si prvé miesto vybojoval Vladimír Kaštan z DHZ Kolárovice s časom 13,36 sekundy (11,86 sekundy + 1,5 sekundy za vek).

Po krátkej prestávke nasledovala ďalšia časť súťažného dňa – prvé kolo II. ročníka SSHL v behu na 100 metrov cez prekážky. Aj v tejto súťažnej disciplíne nás reprezentovala naša najmladšia členka a opäť si odniesla pódiové umiestnenie. Po menej vydarenom prvom pokuse sa Terezka zaťala a aj napriek menšiemu zraneniu v druhom pokuse dosiahla čas 19, 02 sekundy, čo stačilo iba na 2. miesto, keď za víťazkou zaostala o neuveriteľnú jednu stotinu sekundy ! Môžeme povedať, že Terezka si vybrala stotinové druhé miesta, ale taký je šport a my jej držíme palce a podporujeme ju v ďalších súťažiach.

Peter Rosina, veliteľ DHZ Nosice