Tesná prehra púchovských futbalistov v Martine

359

Zimná príprava futbalistov MŠK Púchov pokračovala tretím prípravným zápasom na umelej tráve v Martine. Púchovčania vo vyrovnanom súboji napokon podľahli vedúcemu tímu III. ligy stred tesne 1:2.

V púchovskej zostave po tretíkrát v rade nastúpil 21-ročný krídelník Marek Zuziak, ktorý stále patrí medzi možné posily pre jarnú časť ročníka. Púchov začal v chladnom počasí na Turci lepšie a v prvých minútach si vytvoril štyri dobré strelecké príležitosti, ani jedna však nemala gólovú koncovku. Preto dokonale platilo pravidlo „nedáš – dostaneš,“ keď domáci zaútočili na konci prvej štvrťhodiny a Letko po rýchlej akcii nedosiahol na hlavičku z bezprostrednej blízkosti – 1:0. Hra sa potom vyrovnala, obe mužstvá z čela tabuliek tretích líg západ, resp. stred si pozorne strážili obranu a do polčasu sa skóre nezmenilo.

Druhé dejstvo už ako v príprave tradične ponúklo množstvo striedaní, na púchovskej strane vybehli na trávnik piati čerství hráči. Pravý obranca Mynář však pre drobné zdravotné problémy absolvoval len 20 minút, aby potom opäť prenechal miesto Palieskovi. Medzitým sa Martin krátko po prestávke ujal dvojgólového vedenia, keď jeden z domácich hráčov vyslal nádhernú strelu z 25 metrov, ktorá zapadla v šibenici Strelčíkovej brány – 2:0. Púchovčania sa dostali späť do zápasu po hodine hry, keď unikol obrane Kopiš a bol nedovolene zastavený v pokutovom území. Loptu si na biely bod postavil Marek Kristián Bartoš a strelou do stredu brány znížil – 2:1. Záverečná snaha už hosťom vyrovnanie nepriniesla a vedúci tím III. ligy stred tak porazil tretie mužstvo III. ligy západ tesne 2:1.

Strelca jediného púchovského gólu M. K. Bartoša mrzeli nepremenené príležitosti a nepriaznivý výsledok. „Tento prípravný zápas nám výsledkovo príliš nevyšiel. Myslím, že sme boli viac než vyrovnaným súperom, veľa šancí sme ale nedotiahli do úspešného konca. Tréner v týchto stretnutiach skúša rôzne alternatívy, my si pomaly zvykáme na to, čo od nás žiada. Do začiatku jari je ešte ďaleko, v ďalších prípravných dueloch sa budeme snažiť vyladiť dobrú formu na ligu,“ skonštatoval Bartoš. 19-ročný ofenzívny univerzál si v Martine trúfol na zahrávanie pokutového kopu, ktorý aj úspešne premenil. „Bol som vopred rozhodnutý, že penaltu kopnem do stredu brány. Na nervozitu som nemyslel, keďže som bol ešte zadýchaný z predchádzajúcej akcie (smiech). Na pokutové kopy si verím, väčšinou majú prednosť starší hráči, teraz ale tréner určil mňa,“ uzavrel Bartoš.

MŠK FOMAT Martin – MŠK Púchov 2:1 (1:0)

Gól MŠK Púchov: Bartoš (z 11 m)

Zostava MŠK Púchov: Letko (46. Strelčík) – Paliesek (46. – 65. Mynář), Riška, Brezničan, Vanák (46. Rosina) – Kopiš – Pilát, Gamboš, Bartoš, Zuziak (46. Rajník) – Gajdošík (46. Rypák)