TIPOS III. LIGA MUŽI: Futbalisti MŠK Púchov sa so sezónou rozlúčili víťazne

362
Dvakrát sa takto tešili futbalisti MŠK Púchov po góle v sieti súpera. So sezónou sa Púchovčania rozlúčili víťazne. Foto: Milan Podmaník

MŠK Púchov – H. Nitra 2:1 (0:0)
Púchovčania chceli nadviazať na sériu víťazných stretnutí a so svojimi divákmi sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Proti mužstvu zo spodnej polovice tabuľky začali aktívne a už v úvode stretnutia si vypracovali niekoľko dobrých streleckých príležitostí. Tú prvú mal už po troch minútach Brezničan, ktorý si nabehol na presný center Piláta, no Bohunský v bránke
Nemšovej bol na mieste. V 20. minúte sledoval pozorne hru Valašík, využil zaváhanie hosťujúcej zálohy, jeho presná prihrávka našla Gajdošíka, ktorý však poslal loptu tesne vedľa bránky. Hostia z hornej Nitry pohrozili až po pol hodine, kedy ku strele napriahol Drozd, no Letko si s jeho pokusom poradil. Druhá hrozba prišla už o tri minúty neskôr a domáci
brankár Letko sa zaskvel po Obžerovej strele zblízka. Prvý polčas sa tak skončil bez gólov. Hostia zvládli v úvode druhé polčasu počiatočný nápor Púchovčanov a v 66. minúte sa prekvapujúco ujali vedenia gólom Kováčika, ktorý tvrdou strelou prekonal brankár MŠK – 0:1. Domáci futbalisti sa oklepali okamžite, zvýšili obrátky a už po dvoch minútach sa dočkali vyrovnávajúceho gólu. Strelu Piláta spoza pokutového územia vyrazil hosťujúci brankár Bohunský iba pred Valašíka, ktorý loptu vrátil do siete – 1:1. Šancu strhnúť vedenie na domácu stranu mal štvrť hodinu pred koncom Svorada, projektil z jeho kopačky však
mieril nad bránku. O výsledku sa tak rozhodlo desať minút pred koncom stretnutia, kedy sa pred pokutovým územím elegantne zbavil obrancu Brezničan a umiestnenou strelou z hranice pokutového územia prekonal brankára hostí – 2:1. Futbalisti MŠK Púchov
sa tak so sezónou rozlúčili víťazne a obsadili konečnú tretiu priečku.

Góly: 68. Valašík, 80. Brezničan – 66. Kováčik.
Rozhodoval Fehér, bez ŽK, 200 divákov.
Zostava MŠK Púchov: Letko – Riška, Zavadzan, Brezničan, Marek Gajdošík, Buček (74. Kopiš), Valašík (68. Svorada), Sibanda, Gamboš, Vanák, J. Pilát (86. Marman). Tréner E. Pagáč.
Zostava Hornej Nitry: Bohunský – Šifalovič, Pekár, Filkorn, Belanec, Gunda (60. Babašta), Kováčik, Drozd (65. Kopál), Halmeš, Obžera (80. Šlabjar), Kozák.

Lednické Rovne – Nemšová 1:2 (1:2)
Prekvapujúcou prehrou na domácom trávniku sa s treťou ligou rozlúčili futbalisti Lednických Rovní. Po vyrovnanom úvode stretnutia sa po polhodine presadili strelecky hostia, ktorých poslal do vedenia Fabuš – 0:1. Sklári z Lednických Rovní sa nepoučili, necelých päť minút pred koncom prvého polčasu si opäť nedali pozor na Fabuša, ktorý zvyšoval na 0:2. Až po druhom góle vo vlastnej sieti domáci zabrali a v záverečnej minúte prvého polčasu vsietil
kontaktný gól Chmelík – 1:2.
V druhom polčase sa Lednické Rovne aj napriek územnej prevahe a niekoľkým príležitostiam
už nedokázali strelecky presadiť, a tak sa so svojimi divákmi rozlúčili prehrou. Ani tá však nič nemení na skutočnosti, že sklári obsadili v súťaži druhú priečku.

Góly: 45. Chmelík – 30. a 41. Fabuš.
Rozhodoval Santa, ŽK: Kollár, Krištof – E. Prekop, 120 divákov.
Zostava Lednických Rovní: Bačík – Kollár, Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar, T. Prekop, T. Púček, Pokorný (60. Krištof ), M. Hruška (73. Prchlík), Ďurovec. Tréner M. Púček.
Zostava Nemšovej: Švajka – Kresánek, Ďuriš, Beďatš, Holíček, Brenkus, Fabuš, Ševela, E. Prekop, Mizerák, Kvasnička. Tréner Ľ. Reiter.
Beluša – Galanta 2:3 (2:2)
Belušania v jarnej časti súťaže len márne hľadali jesennú formu a ani v záverečnom stretnutí na domácom trávniku nedokázali bodovať. Do vedenia šli síce už v 11. minúte gólom Gorelku, no R. Meszlényi v 31. minúte strelil vyrovnávajúci gól. Treba však jedným dychom povedať, že dovtedajšie vedenie Belušanov mohol zvýšiť Hrenák, ktorý mieril iba do tyče. Na druhej strane arbiter neuznal pre postavenie mimo hry gól hosťujúceho Prágaia. Belušania ešte do prestávky opäť strhli vedenie na svoju stranu. Kucharík využil nedorozumenie v obrane hostí a poslal Belušu do vedenia – 2:1. Ani to Belušanom nestačilo na polčasové
vedenie. V predposlednej minúte prvého polčasu fauloval Kršák v pokutovom území a R. Meszlényi vyrovnal z penalty na 2:2. Hneď v úvode druhého polčasu gólovú strelou Gorelku zablokovala hosťujúca obrana a Mišutkov volej len o niekoľko centimetrov minul bránku. Mišutka spálil aj ďalšie dve šance, a tak šesť minút pred koncom prišiel trest v podobe víťazného gólu Gányovicsa – 2:3.

Góly: 11. Gorelka, 37. Kucharík – 31. a 44. R. Meszlényi (druhý z 11 m), 84. Gányovics.
Rozhodoval Bezák, ŽK: Kršák – Madarász, Prágai, Revák, 100 divákov.
Zostava Beluše: Opat – Pavol Vavrík, Kršák, Jurga, J. Gažo, Novisedlák, Kucharík (66. L. Zapotoka), Hrenák, M. Pilát (46. Bielik), Gorelka, P. Mišutka. Tréner M. Bednár.
Zostava Galanty: Stránsky – Madarász, Eliáš, Gányovics, Bočko, Jakubjak, Prágai, Revák, Baša, R. Meszlényi, Martin Kočiš.