Úspechy púchovských plavcov

380

Juniori zahájili pretekársku sezónu roku 2020

V sobotu 29.02.2020 sa trio juniorov Plaveckého klubu MATADOR Púchov prvý krát v tomto roku zúčastnilo pretekov Krajské majstrovstvá žiakov – preteky dlhých tratí, pričom pod tento pojem sa skrývajú najdlhšie olympijské trate v bazénovom plávaní a to vzdialenosti 1500VS a 800VS a 400VS. Pretekov sa zúčastnilo 15 klubov z našej oblasti, vrátane veľkých klubov ako Trnava, Piešťany, alebo Trenčín. Mladší žiaci nás v tomto termíne reprezentovali na pretekoch v Opave.

Naši borci opäť preukázali, že svojím tréningovým úsilím a pretekárskym nasadením patria pri dlhých tratiach k špičke, keď titul Majster Stredoslovenskej Oblasti získal všetci traja reprezentanti z Púchova, menovite Nina Hlúbiková, ktorá zvíťazila nielen v disciplíne 400VS, ale aj 1500VS. Podobne sa týmto titulom môžu hrdiť aj Martin Matušík a Mário Hanták, ktorí zvíťazili každý vo svojej vekovej kategórii v disciplíne 400VS, pričom Mário obsadil aj druhé miesto v disciplíne 1500VS. Myslíme si, že v konkurencii 136 plavcov sa púchovský plavci rozhodne nezaradili k priemeru, ale patrili k špičke a trénerka Danka Strelčíková s výsledkami svojich zverencov môže byť spokojná, keďže to boli po zimnej prestávke prvé preteky a už tie dali prísľub výkonnostného rastu zverencov.

Medzinárodné úspechy púchovských plavcov

Dňa 29.2. 2020 sa v českom meste Opava konal tradičný plavecký pretek Veľká cena mesta Opava – už XXVII ročník. Pri účasti plavcov z Čiech a Slovenska, celkovo 19 klubov, sa púchovskí reprezentanti rozhodne nestratili. Púchovská výprava sa týkala najmä tých mladších pretekárov, od starších žiakov ročník 2006 po najmladších žiakov – u nás to bola iba 7-ročná Ivanka Šmigurová, pričom výprava pozostávala zo 14 reprezentantov Púchova. Pretek bol plávaný formou štvorboja v disciplínach 50m, kedy po odplávaní všetkých spôsobov šesť najlepších pretekárov v každej kategórií postúpilo do finále na 200 polohový pretek. Výsledky našich boli výborné, Simona Ciesarová zvíťazila v disciplíne 50P kategória starších žiačok a odsunula svoju oddielovú kolegyňu Karin Šmigurovú na 2 miesto. Obe postúpili do finále na 200PP, pričom Karin sa v tejto kategórii umiestnila celkovo na 2 mieste zo všetkých štartujúcich starších žiačok. Lucia Jurgová v kategórii mladších žiačok súčtom jednotlivých výkonov takisto postúpila do finále, kde obsadila 4 priečku. Výborne nás reprezentoval aj Matej Kucej, ktorý obsadil 3 miesto na 50P.

Čo je však najviac potešujúce, z celkovo 53 našich absolvovaných štartov si naši pretekári urobili „osobák“ až v 48 prípadoch. Tréneri Peter Bílik a Peter Ruman vyjadrili mimoriadnu spokojnosť s výkonmi našich plavcov, ktorí dokázali, že sa nestratia ani v medzinárodnej konkurencii. Veríme, že konfrontácia našich pretekárov na medzinárodných pretekoch prispeje do budúcnosti ich plaveckému rastu.