Úspešný víkend púchovských volejbalistiek

55

Z 9 zápasov 8 víťazných! Uplynulý víkend sa v majstrovských súťažiach Slovenskej volejbalovej federácie predstavili štyri zo šiestich družstiev 1.VK Púchov.

V sobotu 16.3. na domácej palubovke gymnázia privítali Púchovčanky v 17.kole 1.ligy žien družstvo Slávie UK Bratislava B. Súper prišiel s mladými hráčkami, ale aj v drese 1.VK dostali dôveru 4 hráčky z kádra kadetiek. Pod vedením kapitánky Martiny Gašpárkovej hráčky plnili dohodnutú taktiku, čo sa pozitívne prejavilo na priebežnom skóre. Hosťky sa síce snažili, bojovali, ale na účinnú a efektívnu hru domáceho tímu to nestačilo. V útoku smečom sa razantne presadzovala Miška Martináková i Martina Gašpárková. A keď sa pridala aj Petra Gašpárková a stredom siete Ďurkechová, bolo o výsledku stretnutia rozhodnuté. Púchovčanky výborne podávali, čo robilo značné problémy súperovi a tak uľahčovalo obranu v poli, ktorú dobre riadila liberka Karolína Hološková. Na poste nahrávačky sa v dobrom svetle predstavila ešte len vekom staršia žiačka Valéria Kysucká. Púchovčanky boli lepšie vo všetkých činnostiach a zaslúžene zvíťazili 3:0 (13,16,17) a 3:0 (17,19,23) Zostava družstva žien 1.VK Púchov: Martina Gašpárková, Petra Gašpárková, Valéria Kysucká, Miška Martináková, Vanda Valachová, Lívia Ďurkechová, libero Karolína Hološková, striedali Natália Feriancová, Barbara Bransová, tréner Ján Pazdernatý.

Staršie žiačky, priebežne prvé v tabuľke hostili 16.3. v telocvični ZŠ Mládežnícka druhý tím súťaže, družstvo COP VOLLEY Nitra. Na jeseň sa v Nitre tešili z 2 výhier Nitranky a tak domáce hráčky mali čo dobiehať. Hosťky začali výborne, získali vedenie 3:9. Domáce boli nervózne a príliš ustráchané. Na podanie sa dostala najmladšia hráčka, iba 12-ročná Vanda Chovancová, ktorá dokonale zmietla súpera šnúrou 8 podaní, Púchovčanky sa ukľudnili a za 5 minút otočili prvý set vo svoj prospech na 18:13 a výhru v prvom sete si už ustrážili. V druhom sete dostali príležitosť aj hráčky z domácej lavičky, čo využil súper, vyrovnal hru a tesnou koncovkou 24:26 vyhral druhý set. Začínalo sa odznova, Púchov mal mierne viac z hry, presadzovala sa najmä smečom domáca kapitánka Nina Chovancová, ktorej sa darilo získavať body aj priamo smečovaným podaním. Púchovčanky kontrolovali priebeh stretnutia, bodovo efektívne smečovala Jánovská, Benčeková aj Vanda Chovancová, dôležité body získala blokom Ježíková aj Červená. Nakoniec sa z dvojnásobného víťazstva tešilo domáce družstvo starších žiačok 3:1 (15,-24,16,22) a 3:1 (18,25,-16,17). Zostava: Nina Chovancová, Ježíková, Vanda Chovancová, Benčeková, Jánovská, Červená, striedali Mušáková, Vráblová, Kukučková, Golitková, Mikáčová, Bajzová, Mišíková, Karasová, tréner Michal Suchánek.

Do tretice, v sobotu 16.3., sa v 18-člennej súťaži MINI-volejbalu v skupine o 9.-12.miesto v Leviciach predstavilo B—družstvo 1.VK Púchov. Únava z dlhej cesty sa prejavila v 1.zápase proti Skalice B, ktorá vyhrala 2:0 (20,17). Potom si Púchovčanky poradili s Trnavou B 2:0(11,9) a v záverečnom zápase zdolali aj domáce Levice D v dramatickej koncovke v tiebreaku 18:17, kde výborný výkon podala Lea Pečeňová, Lucia Kršková a Viktória Pavlovičová. Púchov B – Levice D 2:1 (19,-23,17). Okrem uvedenej základnej zostavy 1.VK ďalej striedali: Cíbiková, Pečeňová Lucia, Ptáčková a Sivčáková, trénerka Elena Kasenčáková.

V nedeľu, 17.3. v telocvični ZŠ Gorazdova v 13.kole kadetky 1.VK Púchov hostili družstvo VKM Piešťany. Všetky predchádzajúce vzájomné stretnutia vyhrali Piešťany a tak mali domáce hráčky veľkú motiváciu. Začali famózne, pri podaní kapitánky Valérie Kysuckej si vypracovali náskok 10:0. Celé družstvo hralo v pohode a s veľkou bojovnosťou. Základom úspechu sa stalo výborné podanie domácich, s príjmom ktorého mali Piešťanky veľké problémy. Viacerými bodovými blokmi sa zaskvela Ďurkechová a v útoku sa darilo všetkým hráčkam, po pestrej nahrávke od Valérie Kysuckej, ktorá podala svoj najlepší životný výkon. Piešťany síce vzdorovali, ale na rozbehnutý Púchov to nestačilo. 1.VK vyhral jednoznačne obe stretnutia 3:0 (6,12,12) a 3:0 (11,20,17). Zostava 1.VK Púchov : Kysucká, Ďurkechová, Vanda Valachová, Feriancová, Jánovská, Benčeková, striedali Malová a Viktória Valachová, tréner Miroslav Klučka.

Michal Suchánek