Úvod roka v znamení Púchovských športových hier

1652

Historicky prvé Púchovské športové hry sú úspešne za nami. Prebehli hneď skraja nového roka turnajom v stolnom tenise.

O myšlienke Púchovských športových hier informoval minulý rok na novembrovom zasadaní Komisie športu jej predseda Miroslav Bučko. Nápad postupom času nabral reálne kontúry a vďaka snahe zúčastnených strán sa ho podarilo zrealizovať v plánovanom čase: „Organizačne nám veľmi pomohli páni Miloslav Čuntala z BKR Púchov a Zlatko Juriga z ŠK Odema Púchov, ktorí celú športovú stránku pripravili na veľmi dobre úrovni.“ zhodnotil prínos zmienených osôb M. Bučko. Organizátori sa nakoniec rozhodli usporiadať turnaj v jeden deň a zvolili preň termín 2. Januára 2016.

V prvú tohtoročnú sobotu si cestu do Športcentra v Púchove, kde sa PŠH konali, našlo takmer štyridsať stolných tenistov a tenistiek. Súťažilo sa na ôsmich stoloch v dvoch paralelne prebiehajúcich turnajoch stredoškolákov a rodinných tímov: „Pôvodný zámer bol odohrať kategóriu stredoškolákov v skupinách tímov, pre menší záujem zo strany študentstva sa nakoniec hrali dvojhry a bol povolený aj vstup hráčom mimo mesta Púchov.“ prezradil na margo podujatia Miroslav Bučko. Deväť stredoškolákov sa teda rozdelilo do dvoch skupín, z ktorých na základe výsledkov zápasov „každý s každým“ vyšli po dvaja semifinalisti. Vo finále sa nakoniec stretli dvaja kamaráti, spolužiaci a spoluhráči, Nicolas Beník a Samuel Turiak. Obaja chlapci predviedli kvalitný stolný tenis, ktorý s uznaním hodnotili aj prizerajúci sa ostrieľaní stolnotenisoví matadori. Víťaz však obvykle býva len jeden, v sobotu sa ním stal Nicolas Beník: Pingpongu sa venujem štyri roky, v súčasnosti hrám 7.ligu mužov za Udiču. Konkurencia tu bola dobrá, boli tu silní chalani, ale trocha som sa posnažil a vyšlo to najlepšie ako mohlo. S mojim finálovým súperom sa poznáme, aj on hráva súťažne za Udiču. Často hrávame aj proti sebe. Naše zápasy bývajú vyrovnané, raz vyhrám ja, raz on.“ zdôveril sa po vyhodnotení mladý víťaz.

Všetci zúčastnení dostali pri registrácii modré tričká s logom Púchovských športových hier: „Jeho autorom je Richard Černaj zo SOŠ v Žarnovici. Logo je dobre zapamätateľné, priamočiare a veľmi oceňujem, že študent druhého ročníka poslal logo v krivkách. Nebolo s ním veľa práce a bolo ľahko upraviteľné.“ povedal M. Bučko, jeden z organizátorov podujatia.DSC_0568

Rodinného turnaja sa zúčastnilo pätnásť dvojčlenných tímov. Podmienkou bolo, aby členovia každej dvojice boli v príbuzenskom vzťahu, pričom jeden mal byť plnoletý a druhý nie starší ako pätnásť rokov. Tímy sa rozdelili do troch skupín, z ktorých do „pavúka“ o celkového víťaza postupovali po dvaja najlepší. V skupinách sa medzi tímami hralo systémom „každý s každým“, pričom každý z tímových duelov pozostával zo štyroch dvojhier a jednej štvorhry. S nevídanou porciou zápasov a kvalitou súperov si najlepšie poradil v stolnotenisových kuloároch dobre známy Štefan Šulík s vnukom Oliverom, ktorý už z dedkovho umenia stihol čo-to pochytiť. Vo finále na nich nestačili inak dobre hrajúci Urbanovci, otec Juraj so synom Petrom. Práve finálový zápas rodinného turnaja bol vyvrcholením príjemného, no náročného dňa. Veď posúďte sami: za osem hodín sa odohralo približne 220 pingpongových zápasov!

Ďalšia etapa Púchovských športových hier je naplánovaná na mesiac máj alebo jún a zúčastniť by sa ich mali žiaci základných škôl. Podľa slov Miroslava Bučka je tento projekt rozsiahlejší a mal by prebiehať v exteriéri, mimo športových hál a telocviční.

-lef-

Púchovské športové hry vo výsledkoch:

poradie priezvisko meno škola
1. Beník Nicolas SOŠ Strojárska PB
2. Turiak Samuel SOŠ Strojárska PB
3. Baláž Patrik SOŠ I. Krasku PU
4. Špaček Erik PiarGym TN
5. Kurtin Matej Gymnázium PU
6. Šimko Matej Gymnázium PU
7. Kováč Radoslav SPŠ Dubnica n/Váhom
8. Gardoň Milan Gymnázium PU
9. Špaček Marek Gymnázium PU
poradie názov družstva priezvisko meno rodinný príslušník priezvisko meno rodinný príslušník
1. Šulík team Šulík Štefan dedko Luliak Oliver vnuk
2. Urbanovci Urban Juraj otec Urban Peter syn
3. ŠK ODEMA PU Mikušec Tomáš Briš Peter
4. Markovičovci Markovič Mário otec Markovič Marko syn
5.-6. Galkov tým Galko Ľuboš otec Galko Štefan syn
5.-6. Chovancovci Chovanec Marián otec Chovanec Jakub syn
7. Henekovci Henek Rastislav otec Henek Jakub syn
8. Neporaziteľní Domagalský Alexander otec Domagalský Krištof syn
9.-10. Mušák 1 team Mušák Matej brat Mušák Vladimír brat
9.-10. Starling Špaček Roman otec Špačková Mária-Anna dcéra
11.-12. Tvarožek a dedko Húževka Štefan dedko Tvarožek Richard vnuk
11.-12. Rakesh team Rakesh Taurani
13.-15. Strýček team Strýček Ľubomír otec Strýček Matej syn
13.-15. Jurigovci Jurigová Zuzana mama Juriga Samuel syn
13.-15. Mušák 2 team Mušák Vladimír ujo Juriga Zlatko synovec

 

 

 

DSC_0576 DSC_0577

Nicolas Beník s putovným pohárom.
Nicolas Beník s putovným pohárom.

DSC_0588 DSC_0599 DSC_0600

Z ľava: Urbanovci, Šulík team, ŠK Odema Púchov
Z ľava: Urbanovci, Šulík team, ŠK Odema Púchov