V Púchove budú majstrovstvá Európy volejbalistov do 18 rokov

416

Slovenskí volejbaloví reprezentanti do 18 rokov pokračujú v príprave na blížiace sa majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, ktoré sa od 7. do 15. apríla uskutočnia v Zlíne a v Púchove.

Tréneri Erik Gábor a Andrej Vojčík privítali v utorok 27.3. v Púchove 15 hráčov, z ktorých vyberú konečnú dvanásťčlennú nomináciu.

Pred začiatkom šampionátu odohrajú Slováci ešte tri prípravné zápasy. V piatok (14:00) a v sobotu (16:00) sa predstavia v Zlíne proti domácim Čechom a v generálke na ME ich na Veľkonočný pondelok 2. apríla otestuje v Púchove Nemecko, ktoré vedie Slovák Matúš Kalný.

Slováci sa na ME predstavia v II. skupine s Ruskom, Talianskom, Belgickom, Francúzskom a Ukrajinou. V I. skupine v Zlíne nastúpia domáci Česi, Turci, Bulhari, Gréci, Bielorusi a Nemci. Turnaj v púchovskom sTC začnú mladí Slováci zápasom proti Rusku, potom sa stretnú s Francúzskom, Ukrajinou, Belgickom a na záver s Talianskom.

V každej skupine (Zlín a Púchov) sa tímy stretnú každý s každým, odkiaľ prví dvaja postúpia do semifinále, družstvá na treťom a štvrtom mieste si zahrajú o 5.-8. miesto a poslední dvaja na turnaji končia. V Púchove sa uskutočnia zápasy v skupine, záverečná časť turnaja sa odohrá v Zlíne.

Zápasy v skupinách sa budú hrať 7., 8., 9., 11. a 12. apríla, hracie časy 15:00, 17:30 a 20:00. Po dni voľna pokračuje záverečná časť ME od 14. apríla v Zlíne. Súboj o zlato sa uskutoční 15. apríla o 18:00.

Celkovo to budú 13. majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie, Slováci sa na záverečnom turnaji predstavia siedmykrát. Najlepší výsledok na ME dosiahli Slováci v roku 2005 v Lotyšsku (Riga), kde skončili na 4. mieste. V Púchove to budú už tretie ME kadetov (1997, 2017, 2018).

15-členná nominácia SR 18 na záverečnú prípravu pred ME v Púchove a v Zlíne:

Nahrávači: Martin Krišák, Jakub Martinák (obaja COP Trenčín), Samuel Porubský (VKP Bystrina SPU Nitra)

Smečiari: Michal Kilian (VKP Bystrina SPU Nitra), Matúš Suchanič (TJ Slávia Svidník), Tobias Viskup (VK Nové Mesto nad Váhom), Filip Štepánek (VK Prievidza)

Blokári: Michal Zeman (VK Nové Mesto nad Váhom/Spartak Myjava), Šimon Rzyman (COP Trenčín), Daniel Šellong (TJ Slávia Svidník), Andrej Billich (VK Junior Poprad)

Univerzáli: Adrián Vančo, Vincent Rzyman (obaja COP Trenčín)

Liberá: Ján Ružbaský (COP Trenčín), Radovan Vitko (TJ Slávia Svidník)

Realizačný tím:

Tréner: Erik Gábor
Asistent: Andrej Vojčík
Team manager: Slavomír Huba
Fyzioterapeut: Boris Brajer
Štatistici: Stanislav Hvozda, Daniel Bruch

Zdroj: svf.sk, foto: SVF, Branislav Ulbrich