Veľký úspech púchovských hasičských detí na halových majstrovstvách SR

97

Skončila sezónna v požiarnom športe 2023, kde naše deti DHZM Púchov si počínali veľmi dobre a rýchlo sa museli preorientovať na halové súťaže, ktoré začínajú.

Dňa 28.10.2023 naše deti vycestovali na halové majstrovstva SR o pohár prezidenta DPO SR v meste Svit. Za rekordnej účasti 118 družstiev súťaž otvorila primátorka mesta Svit Ing. Daša Vojsovičová s organizátormi mesta Svit a Územnou organizáciou DPO SR Poprad i hosťami, v ktorej bol i viceprezident a predseda DPO SR pre mládež PaedDR. Tomáš Zanovit. Súťaž sa skladala z troch disciplín: štafeta 5 x 30 m, uzlovačka a štafeta dvojíc. Náš dobrovoľný hasičský zbor postavil dve družstvá.

So štartovným číslom 73 sa ako prvé predstavilo naše skúsene kombinované družstvo, ktoré už po druhej disciplíne naznačovalo, že by mohlo zabojovať o popredne umiestnenie. To sa aj podarilo a po tretej disciplíne už sa len čakalo ako dopadneme, lebo tam ešte bolo veľa kvalitných družstiev. Nakoniec skončili na krásnom 3. mieste a na 1. mieste v disciplíne uzlovačky.

Druhé naše kombinované družstvo pod vedením Ing. Michala Koukala už začínalo uzatvárať súťaž so štartovným číslom 112. Deti na to, že sa prvý krát zúčastnili takej veľkej akcie, celkom dobre zabojovali a s 20. miestom boli spokojné.

Púchovský okres tiež reprezentovalo družstvo zo Streženíc, ktoré oproti minulému roku urobilo krok dopredu a družstvo dievčat z Dohňan – nebyť jednej chyby, bolo by skončilo veľmi dobre.

Celkové umiestnene kategória chlapci: 1. miesto Slovenská Ves 101,25 sec.,  2. miesto Spišská nová Ves 104,29 s, 3. miesto Púchov A 106,04 s, 8. miesto Streženice 121,89 s, 20. Púchov B 131,67 s.

Jozef Ridzik st., predseda DHZM Púchov