Vernisáž výstavy Stretnutie priateľov

137

Vo štvrtok 7. októbra sa v Púchovskom divadle uskutočnila vernisáž výstavy s názvom Stretnutie priateľov. Vystavujúci umelci sa zúčastnili XVIII. medzinárodného sympózia v Belušských Slatinách, aby tematicky zachytili historické a geografické symboly malebného prostredia Slatinskej doliny.

Napriek nepriaznivej pandemickej situácii Školiace stredisko Slovenskej pošty privítalo výtvarníkov z Poľska, Českej republiky a Slovenska. Svoje dojmy opísal Andrzej Fronczak: „Okrem profesionálnej úrovne organizácie podujatia a priateľskej atmosféry ma nadchla najmä okolitá mystická príroda. Rozprávkové kopce ponorené v hmle, ktoré už dlhšie maľujem, som zrazu mohol vidieť a zažiť a budem z tohto pobytu ešte dlho čerpať inšpiráciu.“

Vernisáž podporila aj primátorka mesta Katarína Heneková, ktorá sa ujala recitácie jednej z básní Jaroslava Martiša, organizátora a účastníka sympózia. Pani primátorka spoločne s výtvarníčkou Elzbietou Grosseovou pri tejto príležitosti pokrstili zbierku básní Teplo dlane od rovnakého autora. Hudobne akciu doplnili žiaci Základnej umeleckej školy v Púchove Gabriela Kubiritová, Andrej Peter Cíbik, Emma Michalcová a Matej Jurašík.

Výstava potrvá do 8.11.2021.

Petra Martišová, foto: Slavomír Flimmel