Viac ako 500 cyklistov absolvovalo Škoda Dohňany-Púchov Trophy maratón

444

Už po druhýkrát sa v obci Dohňany (okres Púchov) zišli cyklisti všetkých vekových kategórií aby ukázali svoje odhodlanie a pokorili tri rôzne trate v rámci Škoda Trophy maratónu. O organizáciu podujatia sa postaral Cyklistický klub Epic Dohňany.

Po upršanom týždni sa v sobotu 19. mája 2018 nad Púchovským okresom objavilo slnko. Podmienky pre Škoda Dohňany-Púchov Trophy maratón tak vyzerali ideálne. Zdanie však klame a jazdci sa zhodli na tom, že trať bola vďaka blatu oveľa náročnejšia ako minulý rok. Organizačne sa o túto dohniansko-púchovskú etapu piateho ročníka Škoda Trophy maratónu postaral domáci Cyklistický klub Epic Dohňany. Pretekalo sa na troch tratiach s dĺžkou 16, 40 a 60 kilometrov s najvyšším celkovým prevýšením dva a štvrť kilometra.

Zúčastniť sa maratónu mohol naozaj každý bez vekového obmedzenia, a tak sme na špeciálnych „mini tratiach“ mohli vidieť aj deti do 5 rokov. O zábavu sa počas celého dňa staral populárny moderátor Tomaggio z rádia Anténa Rock. Podujatie bolo tiež finančne podporené zo župnej kasy.

Zdroj: TSK