Vítanie jari na pešej zóne sa vydarilo

580

Mesto Púchov a Púchovská kultúra, s.r.o. pripravili sobotu 6. apríla pre Púchovčanov IX. Veľkonočný púchovský jarmok s tradičným názvom „Vítanie jari“.

Program jarmoku otvorila primátorka mesta Katarína Heneková spolu s moderátormi akcie Šimonom Gabčom a Janou Vozárovou. Po slávnostnom otvorení nasledovalo pesničkové divadelné predstavenie pre deti Kamaráti z lesa a neposlušné vajíčko, ktoré predviedlo Divadlo KaSia z Bratislavy. Potom prišli na rad jarné pásma púchovských materských a základných škôl, vystúpenia Základnej umeleckej školy Púchov, Centra voľného času Včielka a vystúpenie Smajlík Divadla Púchov.

Program poobede pokračoval vynášaním Moreny – sprievodom detských folklórnych súborov a hudieb (Púchovček, Biela voda a Lachovček, Holíšan). Našťastie sa nepotvrdila predpoveď zlého počasia a spolu s folkloristami sa pálenia a púšťania Moreny dolu Váhom ako diváci zúčastnili stovky Púchovčanov. Na záver kultúrneho programu na pešej zóne vystúpila päťčlenná vokálna skupina For You Acapella (soprán, alt, tenor, bas a beat-box), známa predovšetkým úpravou aktuálnych svetových hitov do acapella štýlu, ale tiež spoluprácou so S. Martausovou na hite Nenahraditeľná.

Od rána až do večera bolo pre návštevníkov jarmoku pripravené bohaté občerstvenie a desiatky predajných stánkov s veľkonočným a jarmočným tovarom. Každý si mohol prísť na svoje. Primátorka mesta spolu s poslancami mestského zastupiteľstva pripravili charitatívnu akciu, na ktorej vyzbierali za predaj zákuskov finančné prostriedky na kúpeľnú a rehabilitačnú liečbu pre Silviu Ujhelyiovú.

Medzi deťmi od rána chodili dvaja animátori v kostýmoch barančeka a vlka, s ktorými sa deti radi fotili. Rovnako sa deti s rodičmi mohli odfotiť pred novým maskotom púchovského veľkonočného jarmoku – veľkým zajacom s košíkom plným veľkonočných vajíčok. Zaujímavou atrakciou boli sokoliari, ktorí deťom predvádzali svojich dravých operencov.

 

Text a foto: Slavomír Flimmel.