Volejbal: predposledné kolo 1. ligy žien

407
  1. liga žien: 1. VK Púchov – ŠK ELBA Prešov 150:39!

Na volejbal nezvyčajný výsledok, ale dokonale vystihuje dianie na ihrisku. V predposlednom kole 1. ligy žien Východ hostil v sobotu 17. 3. na palubovke gymnázia 1. VK Púchov družstvo ŠK ELBA Prešov. Domáce hračky, po chrípkovej epidémii konečne plnom počte, si s chuťou zahrali. Darilo sa im na podaní, kde dostali súperky pod veľký tlak, a následne razantne útočili smečom. Zápas sa zmenil na exhibíciu útočných kombinácii Púchovčaniek, ktoré pravidelne po každom sete striedali 4 hráčky. Púchovu sa darilo aj v obrane, body získaval aj blokmi, a ak aj niečo prešlo ďalej, vychytalo sa to v poli. Púchov hral takmer bez žiadnych chýb a súperkám dovolil uhrať v priemere iba 6,5 bodu za set. V poslednom kole sa Púchov 24. 3. predstaví v Žiari nad Hronom.

1. VK Púchov – ŠK ELBA Prešov 3:0 (6,5,6) a 3:0 (11,4,7), rozhodoval A. Yurlov zo Žiliny.

Zostava 1. VK: Katarína Kováčiková (kpt.), Glóriková, Gašpárková M., Gardianová, Ďurkechová, Kapráliková, libero Zágorová, Kováčiková Kristína, Pišojová, Fejerová, Gabrišová, Kolláriková, tréner M.Suchánek.

4-kový MIDI volejbal: 18. 3. sa družstvo 1.VK Púchov A zúčastnilo druhého semifinálového turnaja vo 4-kovom volejbale v Senici. Jasne si poradilo so Skalicou “A” 2:0 (6,8), zdolalo aj MVK NMnV “A” 2:0 (8,22), ale nestačilo na neskoršieho víťaza Senicu, ktorej podľahlo 0:2(-19,-21). V ďalších bojoch sa predstaví v skupine o konečné 5. – 8. miesto. Do finále oblasti postupuje Senica a NMnV.