Volejbalisti na prvom mieste vo všetkých kategóriách

122

Dňa 23.11. 2019 naše družstvo starších žiakov cestovalo do Trenčína, aby potvrdilo svoje suverénne postavenie v súťaži, keďže so skóre 10-0 na zápasy a 30:0 na sety vedie tabuľku. Našim súperom bolo družstvo COP Trenčín, ktoré sa nachádzalo na druhom mieste s pomerom výhier 8-2.

Do zápasu sme vstúpili jednoznačne, keď sme súpera v prvom sete zdolali 25:12. Následné poľavenie koncentrácie malo za následok kopenie chýb, ktoré pribúdali aj na súperovej strane, ale set sme nakoniec vyhrali rozdielom triedy 25:19. Tretí set už bol opäť jednoznačný a po výsledku 25:15 sme prvý zápas vyhrali 3:0.

Druhý zápas začal opäť v jednoznačnom duchu, keď sme v prvom sete zdolali súpera 25:14. V druhom sete sme opäť začali kopiť chyby, čo v kombinácii s bojovným výkonom súpera v obrane (žiaľ chvíľami lepším, ako bol ten náš) viedlo k tesnému víťazstvu 25:22. Posledný set sa začala prejavovať únava, čo však nemohlo zdramatizovať zápas a po výsledku 25:19 sme opäť zvíťazili 3:0 a upevnili si prvú priečku v tabuľke.

Chcel by som vyzdvihnúť hlavne výkon Mareka Pivka, ktorý výborne nahrával a taktiež hral obetavo v poli a rovnako aj Alexeja Masláka a Tobiasa Medňanského, ktorý družstvo podržali hlavne na útoku.

V doterajšej súťaži sa darí aj našim ostatným „šestkový“ družstvám. Kadeti sú rovnako ako starší žiaci na prvom mieste s jediným zaváhaním a skóre na zápasy 11-1 aj napriek tomu, že nám reprezentačné povinnosti troch hráčov nabúravajú tréningovú koncepciu. Mladší žiaci, ktorí začali súťaž neskôr, sú so skóre 6-0 na zápasy a 18-0 na sety taktiež jednoznačne na prvom mieste.