Volejbalisti VŠK Púchov na úvod súťaže víťazne

565

Zápasmi úvodných kôl sa rozbehla 1. liga volejbalistov, v ktorej budú opäť pôsobiť aj hráči VŠK Púchov.

1. kolo ŠK Komjatice- VŠK Púchov

0:3 (-15, -23, -15) a 0:3 (-17, -23, -18)

1. kolo VŠK Púchov – VK Nové Mesto nad Váhom „A“

3:2 (23, -23, 20, -18, 13) a 3:0 (23, 22, 25)

V druhom kole sa púchovskí volejbalisti predstavili na domácej palubovke proti tímu VK Nové Mesto nad Váhom „A“. Takmer celý prvý set Púchovčania na svojho súpera bodovo strácali. V závere však sériou piatich bodov dokázali otočiť nepriaznivý stav a z 20:23 sa dostali na 25:23. Aj v druhom sete sa obaja súperi ťahali o každý bodík. Púchov si vypracoval sľubný náskok 20:17 aj 22:19, no tentoraz sa zvrat podaril Novomešťanom, ktorí pre seba získali druhý set pomerom 23:25. Hostia si lepšie rozpracovali aj priebeh tretieho setu. Viackrát viedli o tri či štyri body, od stavu 20:20 však už bodovali len Púchovčania. Štvrtý set ešte rozuzlenie zápasu nepriniesol. Hostia sa dostali do sedembodového náskoku, ktorý si od stavu 10:17 ustrážili a vynútili si rozhodujúci piaty set. Aj ten bol, podobne ako predchádzajúce sety, vyrovnaný. Do stavu 8:8 si mierny náskok udržiavali hostia, potom však iniciatívu prebrali domáci, ktorí využili druhý mečbal na zisk prvého stretnutia v pomere 3:2. V útoku vynikal Šaling, svoje skúsenosti počas hry viackrát uplatnil Minárik. Vyrovnaný priebeh mal aj druhý zápas, koncovky setov však lepšie zvládli skúsenejší Púchovčania a tešili sa aj z druhého víťazstva nad „A“ tímom Nového Mesta nad Váhom

Zostava VŠK v prvom zápase s NMnV: Valach, Minárik, Dlholucký, Šaling, Žiačik, Kysela. Zostava VŠK v druhom zápase s NMnV: Štefko, Valach, Minárik, Dlholucký, Šaling, Cíbik, Kysela. Tréner: J. Kováčik