Vykradli rodinné domy na Zábrehu a ulici Janka Kráľa

1303

V uplynulých troch týždňoch polícia zaznamenala celkovo štyri krádeže vlámaním do rodinných domov v Púchove. Poslednú eviduje polícia z uplynulej nedeľe (1. 10.), kedy bol vylúpený rodinný dom na ulici Janka Kráľa.

Zlodeji si to najskôr v dňoch 18. septembra a v noci z 21. na 22. septembra namierili do rodinných domov na Zábrehu. V prvom prípade v skorých ranných hodinách páchateľ alebo páchatelia odcudzili po vlámaní sa do rodinného domu notebook, ktorý ležal na kuchynskom stole, kabelku s peňaženkou a vzduchovku. „Majiteľom spôsobili celkovú škodu 542 eur, za čo im hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ informuje hovorca KR PZ v Trenčíne Pavol Kudlička.

O tri dni dlhoprstí vyčíňali na Zábrehu opäť. „Tentokrát zlodej vnikol cez neuzamknuté dvere do pivnice rodinného domu, kde ukradol dva zaváraninové poháre uhoriek, následne prešiel do chodby v prízemí a odcudzil štyri páry botasiek a v garáži z neuzamknutého auta ešte peňaženku s dokladmi. Krádežou bola spôsobená celková škoda vo výške cca 320 eur. Páchateľovi uvedenej krádeže hrozí trest odňatia slobody až na dva roky,“ konkretizuje Pavol Kudlička.

V uvedených prípadoch už bolo začaté trestné stíhanie vo veci zločinu krádeže, prečinu krádeže a porušovania domovej slobody.

Redakcia má informácie, že ku krádežiam v rodinných domoch malo v uplynulých dňoch dôjsť aj v mestskej časti Staré Nosice, v Beluši a v rodinnom dome na ul. Janka Kráľa v Púchove. Tento posledný čerstvý prípad polícia potvrdila s tým, že zatiaľ nedisponuje bližšími informáciami, či ide o  jedného alebo viacero páchateľov a či táto séria krádeží navzájom súvisí.

-r-